Gościmy

Odwiedza nas 46 gości oraz 0 użytkowników.

Wyszukiwarka

   


{gallery}/1_plakaty/{/gallery}

 

W czwartek  21 maja 2015r. w Zespole Szkół Publicznych w Górze Motycznej  gościli RYMcerze - dwaj raperzy, Bęsiu i DJ Yonas, którzy prowadzą projekt" Nie Zmarnuj Swojego Życia”. To spotkanie było doskonałą okazją do wysłuchania świadectwa ludzi uzależnionych oraz poznania historii ich nawróceń. Podczas wykładów uświadamiali młodzież o zgubnych skutkach nałogów. Ostrzegali przed próbowaniem używek, zachęcali do bycia sobą i rozwijania swoich pasji. Całość występu przeplatana była ich hip-hopowymi kawałkami, w których przekazywali uczniom, że wiara nie jest obciachem, a dobre życie jest możliwe dla każdego. Na koniec raperzy zaprosili młodzież do wspólnego rymowania. Ci, którzy skorzystali z okazji i zaliczyli swój pierwszy raperski występ otrzymali od Rymcerzy płyty z ich nagraniami. 

           

Koło Gospodyń Wiejskich „Górzanki” z Góry Motycznej

Bierze udział w konkursie na Najlepsze Koło Gospodyń Wiejskich Województwa Podkarpackiego w 2015 roku.

Jesteśmy jedynym kołem gminy Żyraków i powiatu dębickiego biorącym udział w w/w konkursie. Wszystkich sympatyków naszego KGW prosimy bardzo o dodanie na nas głosu wysyłając

SMS o treści kgw.5 na numer 72355.

Głosowanie do 8 czerwca 2015 r. do godziny 15.59

 Dziękujemy serdecznie z każdy oddany głos. 

Głosować można również za pośrednictwem Facebook lub tradycyjnie.

 

W dniach 15-17.05.2015r. w hali sportowej przy IV Liceum Ogólnokształcącym w Rzeszowie odbyły się Indywidualne Mistrzostwa Polski Młodzików (U-15) w badmintonie. Udział wzięli najlepsi zawodnicy w ww. kategorii wiekowej wyłonieni w kwalifikacjach. W uroczystym otwarciu udział wzięli : Kazimierz Moskal – poseł na sejm RP oraz Marek Rączka – wójt Gminy Żyraków. Powiat dębicki tradycyjnie reprezentowali zawodnicy UKS „Orbitek” Straszęcin w następującym składzie trzyosobowym: Jakub Kufel, Magdalena Golenia i Patryk Michałek. Jak się okazało cała trójka z Mistrzostw wróciła z medalami. Jednym srebrnym i dwoma brązowymi). W grze podwójnej wystąpili Jakub Kufel w parze z Rafałem Lejko z Nowej Dęby oraz Patryk Michałek w parze z Patrykiem Kordkiem z Przemyśla. Debel Kufel/Lejko wystąpił w Mistrzostwach w roli faworyta rozstawiony z nr 2 i nie zawiódł. W meczu o ćwierćfinał Jakub z Rafałem nie pozostawili złudzeń pokonując w dwóch setach (21:16,21:6) parę z Ostrowa Wielkopolskiego Płokarz /Zuchowski.

Stowarzyszenie Przyjaciół Szkoły "Kwiatek" oraz nauczyciele Zespołu Szkół nr 2 w Dębicy zapraszają uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych do udziału w Internetowym Konkursie Wiedzy o Bankowości -  k onkurs zostanie przeprowadzony w dniu 10.czerwca 2015 r. na platformie Moodle oraz Konkursie „Młody przedsiębiorca na miarę Eugeniusza Kwiatkowskiego”. W ramach tego konkursu jako młody przedsiębiorca na miarę Eugeniusza Kwiatkowskiego każdy uczestnik napisze esej na temat „Współczesny Eugeniusz Kwiatkowski w gospodarce”. Prace konkursowe należy dostarczyć w nieprzekraczalnym terminie do dnia 10 września 2015r. do Zespołu Szkół nr 2 w Dębicy. Organizatorzy konkursów: Małgorzata Burdzy, Waldemar Zapór

Regulaminy konkursów i karta zgłoszenia znajduje się w załącznikach

Szanowni Mieszkańcy!

Gminy Zrzeszone w Związku Gmin Dorzecza Wisłoki w Jaśle przystąpiły do opracowywania Planu gospodarki niskoemisyjnej. Jest to ważny dokument strategiczny, który ma wpływ na lokalną gospodarkę ekologiczną i energetyczną. W związku z opracowywanym dokumentem prosimy o wypełnienie ankiety skierowanej do mieszkańca Gminy Żyraków oraz przedsiębiorcy działającego na jej obszarze. Upoważniony przez Wójta Gminy Żyraków ankieter przeprowadza badania ankietowe wśród mieszkańców celem zebrania niezbędnych danych. Ankieter jest odpowiednio oznakowany oraz wyposażony w  identyfikator. Wszelkie informacje dostępne są na stronie internetowej Urzędu. Dziękuję Państwu za zainteresowanie i pomoc w opracowaniu Planu gospodarki niskoemisyjnej.

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Funduszu Spójności
w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko

 

Z okazji obchodów XII Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek GBP w Żyrakowie wraz z filiami odwiedził żółw Franklin. W spotkaniu w każdej bibliotece uczestniczyli najmłodsi czytelnicy z grup przedszkolnych. Całe spotkanie odbyło się w bardzo sportowej atmosferze. Franklin opowiedział dzieciom o swoich przyjaciołach: króliku, borsuku, misiu, ślimaku i wydrze oraz o tym w jaki sposób lubi najbardziej spędzać z nimi swój wolny czas. „W zdrowym ciele zdrowy duch” to hasło, które jest mottem Franklina. 

Przeczytaj cały artykuł i oglądnij galerię zdjęć na stronach Biblioteki.

 

Miło nam poinformować, że Gmina Żyraków przystąpiła do realizacji projektu „Wspieranie samorządów lokalnych w opracowaniu Planów działań na rzecz zrównoważonej energii i ich integracji z Systemami Zarządzania Energią wg normy ISO 50001 (50000&1 SEAPs)”. Celem projektu jest wsparcie 40 miast i gmin sygnatariuszy Porozumienia Burmistrzów z 8 krajów uczestniczących w projekcie w opracowaniu, wdrażaniu i monitorowaniu lokalnych Planów działań na rzecz zrównoważonej energii (SEAP) przy zastosowaniu podejścia wykorzystywanego w Systemach Zarządzania Energią zgodnych z normą ISO 50001. Projekt 50001&1 SEAPs jest współfinansowany z programu „Inteligentna Energia dla Europy” i potrwa do lutego 2017 roku. Koordynatorem projektu w Polsce jest Stowarzyszenie Gmin Polska Sieć „Energie Cités”. Więcej informacji: www.50001seaps.eu

 

W dniu 27-29 maja 2015 roku na terenie Gminy Żyraków zostanie przeprowadzona zbiórka doraźna w ramach, której odbierane będą następujące rodzaje odpadów:

 • odpady wielkogabarytowe (sofy, szafy, stoły, fotele, krzesła),
 • zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny (komputery, telewizory, sprzęt RTV i AGD),
 • zużyte opony,
 • żużle i popioły paleniskowe.

W dniu 27.05.2015 r.: Zawierzbie, Straszęcin, Żyraków, Wola Żyrakowska, Zasów

W dniu 28.05.2015 r.: Wola Wielka, Bobrowa, Bobrowa Wola, Korzeniów, Wiewiórka

W dniu 29.05.2015 r.: Góra Motyczna, Mokre, Nagoszyn

W dniu 27-29 maja 2015 roku na terenie Gminy Żyraków zostanie przeprowadzona zbiórka doraźna w ramach, której odbierane będą następujące rodzaje odpadów:

 • odpady wielkogabarytowe (sofy, szafy, stoły, fotele, krzesła),
 • zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny (komputery, telewizory, sprzęt RTV i AGD),
 • zużyte opony,
 • żużle i popioły paleniskowe.

W dniu 27.05.2015 r.: Zawierzbie, Straszęcin, Żyraków, Wola Żyrakowska, Zasów

W dniu 28.05.2015 r.: Wola Wielka, Bobrowa, Bobrowa Wola, Korzeniów, Wiewiórka

W dniu 29.05.2015 r.: Góra Motyczna, Mokre, Nagoszyn

  

W dniu 8 maja br. w Straszęcinie z inicjatywy Rady Sołeckiej i Ochotniczej Straży Pożarnej przeprowadzono po praz pierwszy akcję „Wspólne sprzątanie –zapoznanie”.  Inicjatywa miała dwa cele. Pierwszy sprzątanie  a drugi integracja lokalnej społeczności. W akcji uczestniczyli mieszkańcy wsi, młodzież szkolna, nauczyciele, stowarzyszenia. Posprzątano zalegające od dłuższego  czasu nieczystości w okolicach „przejście na pawilony”, pobocze przy boisku sportowym Borowiec jak również skoszono trawę, nasadzono rośliny przy wiatach. W poniedziałek rano zostało wywiezionych z naszej miejscowości ok. 50 worków śmieci. Na zakończenie udanej akcji uczestnicy zasiedli do poczęstunku zorganizowanego przez sołtysa wsi. Worki na śmieci oraz rękawie ochronne ufundowała gmina Żyraków. Organizatorzy akcji składają serdecznie podziękowania  za zainteresowanie i czynny udział w akcji.

Katolickie Stowarzyszenie młodzieży w ramach inicjatywy letniego wypoczynku dla dzieci i młodzieży – „Przygoda z pomysłem” zaprasza wszystkich chętnych na wakacyjne obozy:

 • obóz edukacyjno krajoznawczy.
 • obóz językowo – konny
 • obóz turystyczno – sportowy

Obóz językowy jest współorganizowany wraz z ogólnopolską szkoła językową „Emka”. Celem obozów jest edukacja oraz dobre wychowanie dzieci i młodzieży w duchu chrześcijańskich i patriotycznych wartości. Podczas wspólnego wypoczynku młodzi ludzie mogą skorzystać, w zależności od tematyki obozu, z lekcji języka angielskiego i francuskiego, jazdy konnej oraz poprawić swą sprawnść fizyczną odkrywając piękno otaczającego nas świata. Bliższe informacje w biurze KSM DT pod numerem teflonu 146213218 lub na stronie internetowej www.ksm.diecezja.tarnow.pl

Informator

Urząd Gminy w Żyrakowie: tel. 146807121, fax: 146807124, gmina@zyrakow.plwww.zyrakow.pl

GOPS Żyraków: tel. 146807105, 146807104, gopszyrakow@zyrakow.plwww.gopszyrakow.pl

Gminny Zakład Gospodarki Komunalnej w Żyrakowie: tel. 146822638, gzgk_zyrakow@interia.pl

Zespół Obsługi Finansowo Administracyjnej: tel. 146822636, 146822911, 146822921, zofa@zyrakow.pl

Centrum Kultury i Promocji w Żyrakowie tel. 146812819, ckipzyrakow@gmail.comwww.ckip-zyrakow.org

Gminna Biblioteka Publiczna w Żyrakowie: tel. 146822892, bibliotekazyrakow@gmail.com, www.bibliotekazyrakow.pl

 Gminny Samodzielny Zakład Opieki Zdrowotnej: tel. 146701217