Gościmy

Odwiedza nas 34 gości oraz 0 użytkowników.

Wyszukiwarka


  

 

21 czerwca 2015 r w Straszęcinie odbył się Rodzinny rajd rowerowy. Ponad 50 miłośników jednośladów pokonało trasę w stronę mostu kolejowego, która z uwagi na warunki pogodowe musiała zostać skrócona. Uczestnikami wycieczki byli mieszkańcy Straszęcina i okolic w różnym wieku. Po powrocie wszyscy zostali zaproszeni na grilla i poczęstowani smakołykami. Otrzymali także odblaski, które są niezbędne z punktu widzenia nowych przepisów o ruchu drogowym. Ci, którzy mieli wystarczająco energii, wzięli udział w rozgrywkach sportowych. Mimo niezbyt udanej pogody popołudnie minęło bardzo sympatycznie.

Środki finansowe na rajd pozyskano z programu Funduszy Inicjatyw Obywatelskich- Akademii Aktywnych Obywateli w ramach projektu "Grunt to rodzinka".

 

24 czerwca w Zespole Szkół w Wiewiórce 131 uczniów otrzymało Nagrody Wójta Gminy Żyraków za szczególne osiągnięcia w kończącym się roku szkolnym. Jak co roku, byli w tej grupie laureaci i finaliści kuratoryjnych konkursów przedmiotowych, laureaci krajowych i międzynarodowych konkursów artystycznych i szkolni sportowcy - medaliści i finaliści Igrzysk Młodzieży Szkolnej, Gimnazjady, zawodów regionalnych i krajowych. Gratulując stypendystom, Pan Marek Rączka odwołał się do motta Nagrody – słów zapisanych przed laty przez Marię Curie – Skłodowską: „Trzeba mieć wytrwałość i wiarę w siebie. Trzeba wierzyć, że jest się do czegoś zdolnym, i osiągnąć to”. 

 

W niedzielę 21 czerwca 2015 r. w Nagoszynie odbyły się Gminne Zawody Sportowo-Pożarnicze, w których wzięło udział 13 drużyn męskich i 4 żeńskie. Zawody składały się z dwóch konkurencji: bieg sztafetowy i ćwiczenie bojowe. Po podsumowaniu wyników najlepszą drużyną męską okazali się strażacy z OSP Nagoszyn a wśród drużyn żeńskich OSP w Górze Motycznej.

 Klasyfikacja generalna drużyn męskich:

  1. OSP Nagoszyn
  2. OSP Góra Motyczna
  3. OSP Korzeniów

Klasyfikacja generalna drużyn żeńskich:

  1. OSP Góra Motyczna
  2. OSP Wola Żyrakowska
  3. OSP Wiewiórka
 

Piętnaście tysięcy złotych – tyle wynosi pula nagród w konkursie organizowanym przez „Tygodnik Poradnik Rolniczy” i „Modną Gospodynię”. Akcja skierowana jest do grup, stowarzyszeń kobiet oraz kół gospodyń wiejskich, którym bliska jest integracja społeczna. Jeśli więc i w Waszej wiosce wspólnie działają kobiety, zgłoście je do konkursu. Jest o co walczyć.

Więcej pod adresem: www.modnagospodyni.pl

 

Trzy stowarzyszenia z terenu Gminy Żyraków otrzymały dofinansowanie w ramach programu „Działaj Lokalnie”. Wręczenie promes odbyło się podczas uroczystej gali w dniu 10 czerwca 2015 r., zorganizowanej z okazji 15 – lecia w Polsce i 5 – lecia w powiecie dębickim „Działaj Lokalnie”. Stowarzyszenie „Dębina” otrzymało kwotę 2.070 zł. na realizację projektu "Postaw na zdrowie". W ramach projektu będą podjęte następujące działania: prezentacje na temat zdrowego trybu życia, między innymi nauki udzielania pierwszej pomocy, nauka tańca towarzyskiego oraz zorganizowanie grupy do chodzenia z kijkami Nordic walking. Projekt będzie trwał do końca sierpnia. Od maja trwa projekt Nowoczesny senior.

Starostwo Powiatowe w Dębicy organizuje konkursy skierowane do uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych. Tematyka pierwszego z nich dotyczy przyrody. Techniką wykonania prac plastycznych może być: rysunek, malarstwo, grafika, formy rzeźbiarskie, ceramika, szkło, techniki mieszane, własne etc. Drugi z konkursów skierowany jest dla miłośników fotografii. Tematyka konkursu dotyczy również przyrody. Zdjęcia mogą przedstawiać faunę, florę, przyrodę nieożywioną oraz krajobraz regionu. Do pobrania: Regulaminy oraz karty uczestnictwa.

Informator

Urząd Gminy w Żyrakowie: tel. 146807121, fax: 146807124, gmina@zyrakow.plwww.zyrakow.pl

GOPS Żyraków: tel. 146807105, 146807104, gopszyrakow@zyrakow.plwww.gopszyrakow.pl

Gminny Zakład Gospodarki Komunalnej w Żyrakowie: tel. 146822638, gzgk_zyrakow@interia.pl

Zespół Obsługi Finansowo Administracyjnej: tel. 146822636, 146822911, 146822921, zofa@zyrakow.pl

Centrum Kultury i Promocji w Żyrakowie tel. 146812819, ckipzyrakow@gmail.comwww.ckip-zyrakow.org

Gminna Biblioteka Publiczna w Żyrakowie: tel. 146822892, bibliotekazyrakow@gmail.com, www.bibliotekazyrakow.pl

 Gminny Samodzielny Zakład Opieki Zdrowotnej: tel. 146701217