Gościmy

Odwiedza nas 57 gości oraz 0 użytkowników.

Wyszukiwarka

W sobotę 30.01.2016r. odbyła się IX kolejka Ligi GALPS. W pierwszym meczu drużyna z Żyrakowa przegrała z drużyna Cieszęcin 1:3. Pierwszy set to przewaga gości w wielu elementach gry ,efektowne ataki i mocna zagrywka pozwoliły wygrać seta. W drugim secie drużyna z Żyrakowa poprawiła grę w przyjęciu i dzięki efektownej grze blokiem  wygrała drugą partie. Trzeci i czwarty set to już dominacja drużyny z Cieszęcin , która wygrała obie te partie i całe spotkanie 3:1 umacniając się na fotelu lidera GALPS. W drugim meczu drużyna z Nagoszyna wygrała z drużyna z Woli Wielkiej 3:1. Pierwszy set to walka obu drużyn o każdy punkt, ciekawe akcje jednak końcówka seta należała do gospodarzy i to oni prowadzili w tym spotkaniu. Drugi set to bardzo dobra gra gości, piękne obrony i duża przewaga w ataku pozwoliły na wygranie drugiej partii. Trzeci i czwarty set to walka o każdy punkt , dużo efektownych  ataków ,ciekawych akcji pozwoliły oglądać fajne widowisko zakończone wygraną gospodarzy. Dziękuje wszystkim drużynom za piękne widowisko  w IX kolejce Ligi GALPS.

Wójt Gminy Żyraków

przypomina:

Każdy rolnik, który chce odzyskać część pieniędzy wydanych na olej napędowy używany do produkcji rolnej powinien zbierać faktury VAT

• w terminie od 1 lutego 2016 r. do 29 lutego 2016 r. należy złożyć odpowiedni wniosek do wójta, burmistrza lub prezydenta miasta, w zależności od miejsca położenia gruntów rolnych wraz z fakturami VAT (lub ich kopiami) stanowiącymi dowód zakupu oleju napędowego w okresie od 1 sierpnia 2015 r. do 31 stycznia 2016 r.,

W sobotę 23.01.2016r. odbyła się VIII kolejka Ligi GALPS. W pierwszym meczu drużyna z Woli Wielkiej wygrała po bardzo emocjonującym spotkaniu 3:2  z drużyną  Cieszęcin. Pierwszy set łatwo wygrany przez gospodarzy nieco zaskoczył drużynę gości dzięki bardzo dobremu przyjęciu i grze blokiem to Wola Wielka prowadziła po 1 secie. Drugi set to również zacięta walka o każdy punkt , jednak drużyna z Cieszęcin swoim doświadczeniem wygrała go w końcówce i już było wiadomo że będzie to zacięte spotkanie. Trzeci set obfitował w efektowne obrony i  długie akcje wygrany przez gospodarzy pozwolił myśleć zwycięstwie w tym spotkaniu. Czwarty set był jednak pod dyktando drużyny z Cieszęcin.

Pieski są w miejscu czasowego pobytu: Bobrowa 215. Tel. 696767597.

W dniu 16 stycznia 2016 roku w świetlicy remizy OSP w Wiewiórce na zaproszenie Wójta Gminy Żyraków - Marka Rączki, Prezesa Zarządu Gminnego OSP w Żyrakowie – Adama Strojka oraz Prezesa OSP w Wiewiórce – Stanisława Kani przybyli przedstawiciele jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu gminy Żyraków oraz licznie zaproszeni goście. Uroczystość była okazją do złożenia wzajemnych życzeń świąteczno-noworocznych, tradycyjnego przełamania się opłatkiem jak również wspólnego śpiewania kolęd. Podczas uroczystości Wójt Gminy Żyraków złożył podziękowania wszystkim strażakom za codzienną ofiarność i trud ponoszony w wypełnianiu obowiązków, za poświęcenie w ochronie życia i mienia ludzkiego.

Drużyna Żyraków

Żyraków: Krystian Mróz(k), Sebastian Książek, Dominik Patla, Mateusz Marć, Daniel Moskal, Robert Moskal, Piotr Moskal, Anna Ząbek, Bernadetta Skóra.

W sobotę 16.01.2016r. odbyła się VII kolejka Ligi GALPS. W pierwszym meczu drużyna z Żyrakowa wygrała z drużyną Woli Wielkiej 3:0. Pierwszy set pewnie wygrany przez gospodarzy dzięki dobrej zagrywce i grze w obronie. W drugim secie goście nieco poprawili grę w obronie i do samego końca walczyli o wyrównanie wyniku jednak doświadczenie drużyny z Żyrakowa pozwoliło na wygranie tego seta. Trzeci set to już dominacja gospodarzy, kilka efektownych ataków i dobra gra blokiem dały cenne trzy punkty w tym meczu.

Agencja Rynku Rolnego Oddział Terenowy w Rzeszowie zaprasza do udziału w spotkaniu informacyjno – konsultacyjnym dla rolników i producentów artykułów rolno – spożywczych z terenu województwa podkarpackiego zainteresowanych uczestnictwem w działaniach realizowanych przez ARR oraz innych instytucji okołorolniczych. Spotkanie odbędzie się 20 stycznia 2016 r. o godz.11.00 w Sali Narad  Podkarpackiej Izby Rolniczej w Trzebownisku, 36-001 Trzebownisko 615A.