ARiMR przypomina, że w dniu

31 grudnia 2016 r.

upływa termin na dokonanie spisu bydła,

owiec, kóz i świń przebywających w siedzibie stada, który następnie należy dostarczać do Biura Powiatowego ARiMR.

Jest to obowiązek w odniesieniu do bydła i świń, który wynika z ostatniej nowelizacji art. 20a ustawy z dnia 2 kwietnia 2004 r. o systemie identyfikacji i rejestracji zwierząt.

W sobotę 17.12.2016r. rozegrana została VII kolejka Ligi GALPS. W pierwszym meczu drużyna z Cieszęcin wygrała z drużyną OSP Żyraków 3:0. Wszystkie sety kontrolowali gospodarze, efektowne akcje i walka o każdą piłkę pozwoliły na wysokie i pewne zwycięstwo. Wygrana ta umocniła drużynę z Cieszęcin na fotelu lidera GALPS po I rundzie zasadniczej. W drugim meczu drużyna z Żyrakowa wygrała z drużyną z Góry Motycznej 3:2. Każdy z setów dał wiele emocji i dużo wrażeń. Piękne akcje w obronie efektowne bloki i walka o każdy punkt pozwoliły by o tym kto wygra ten mecz zadecydował tie-break. W nim minimalnie lepsi okazali się gospodarze i to oni wygrali to spotkanie utrzymując drugie miejsce w tabeli po I rundzie zasadniczej GALPS. Dziękuje wszystkim drużynom za piękne widowisko w VII kolejce GALPS.  II Faza Zasadnicza rozpocznie się 14 stycznia 2017r. serdecznie zapraszam do wspólnego kibicowania.

Gmina Żyraków przystąpiła do opracowania Gminnego Programu Rewitalizacji, w związku z powyższym prosimy o wypełnienie ankiety on-line.

ZOSIA

Chętnych do adopcji prosimy o kontakt pod numerem telefonu: 146807102 lub 696767597

W sobotę 10.12.16r. odbyła się VI kolejka Ligi GALPS. W pierwszym meczu drużyna  OSP Żyraków przegrała z drużyną Nagoszyna 0:3. Każdy z setów był pod kontrolą gości, dobra gra w każdym elemencie pozwoliła na pewną wygraną i awans na 3 miejsce w tabeli GALPS. W drugim meczu drużyna z Cieszęcin wygrała z drużyną z Góry Motycznej 3:1. Pierwsze dwa sety padły łupem gospodarzy i gdy wydawało się ze będzie to szybki mecz drużyna gości poprawiła grę w przyjęciu i udało im się urwać seta zeszłorocznym mistrzom. Czwarty set to już pewna wygrana drużyny z Cieszęcin co pozwoliło na umocnienie się na fotelu lidera Ligi GALPS. W trzecim meczu drużyna z Żyrakowa wygrała z drużyną Ciacho 3:0. Wszystkie sety to dominacja gospodarzy, dobra gra blokiem i na zagrywce pozwoliły pewnie wygrać całe spotkanie i awansować na 2 miejsce w tabeli GALPS. Dziękuje wszystkim drużynom za piękne widowisko w VI kolejce GALPS.

W sobotę 03.12.2016 r. odbyła się V kolejka Ligi GALPS. W pierwszym meczu drużyna Cieszęcin pokonała drużynę z Żyrakowa 3:1. Pierwszy set padł łupem gości co zapowiadało naprawdę zacięte spotkanie. W drugim secie obie ekipy walczyły o każdy punkt i dopiero gra na przewagi dała zwycięstwo gospodarzom w tym secie. Trzeci i czwarty set to już dominacja broniącego tytułu zespołu z Cieszęcin wygrywając całe spotkanie 3:1 i awans na pozycje lidera w tabeli GALPS. W drugim meczu drużyna z Góry Motycznej przegrała z drużyną Ciacho 0:3. Wszystkie sety to walka obu drużyn punkt za punkt, lepsi w końcówkach okazali się goście i to oni pewnie wygrali to spotkanie zdobywając cenne 3 punkty i awans na drugie miejsce w tabeli GALPS. Dziękujemy wszystkim drużynom za piękne widowisko w V kolejce GALPS.