Ogłoszenie o przetargu

Wójt Gminy Żyraków ogłasza I ustny przetarg nieograniczony na sprzedaż nieruchomości stanowiącej własność mienia komunalnego Gminy Żyraków położonej w Woli Wielkiej. Więcej ...

Informacja Wójta Gminy

Na stronach BIP pojawiła się informacja Wójta Gminy Żyraków z dnia 30 stycznia 2018 r. o warunkach i kryteriach przyjmowania dzieci do przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych prowadzonych przez Gminę Żyraków, obowiązujących w rekrutacji na rok szk. 2018/2019.

Ogłoszenie - poszukujemy pracowników (2)

Stowarzyszenie Rodziców i Przyjaciół Osób Niepełnosprawnych „Radość” w Dębicy informuje, iż we współpracy z Gminą Żyraków planuje powołanie, na przełomie marca i kwietnia 218 r. Spółdzielni Socjalnej „RADOŚĆ” o profilu porządkowo-remontowym. W związku z powyższym chcemy zatrudnić (umowa o pracę) 5 osób z orzeczeniem o znacznym lub umiarkowanym stopniem niepełnosprawności zamieszkałych na terenie Gminy Żyraków. Do zadań ww. osób będzie należało wykonywanie prac, takich jak: koszenie trawników i rowów, przycinanie gałęzi, zamiatanie liści, malowanie hydrantów, sprzątanie chodników i placów, utrzymywanie i pielęgnacja terenów zielonych itp. Wszystkie osoby chętne do pracy prosimy o kontakt z p. Dominikiem Wołowiec (tel. 508 611 204) lub 14 681 16 14

Nabór wniosków na inwestycje leśne od 1 czerwca do 31 lipca 2018 r.

Nabór wniosków o przyznanie wsparcia na zalesienie w zakresie działania "Inwestycje w rozwój obszarów leśnych i poprawę żywotności lasów" finansowanego z budżetu Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014 – 2020.
Na co przeznaczone jest wsparcie?
Pomoc w ramach działania udzielana jest do gruntów wykazanych w ewidencji gruntów i budynków jako grunty rolne o powierzchni, co najmniej 0,1 ha i szerokości większej niż 20 m, przy czym wymagania dotyczącego szerokości gruntu nie stosuje się, jeżeli grunty graniczą z lasem. Pomoc udzielana jest do powierzchni nie większej niż 20 ha – dla jednego rolnika w ciągu całego okresu trwania PROW 2014 – 2020.
Kto może skorzystać ze wsparcia?

Z działania mogą skorzystać rolnicy (osoby fizyczne i prawne), którzy są właścicielami gruntów przeznaczonych do zalesiania lub grunty te są własnością małżonka. Pomoc w postaci jednorazowego wsparcia na zalesianie, mogą uzyskać również jednostki samorządu terytorialnego i jednostki organizacyjne gmin, powiatów oraz województw.
Jakie są rodzaje i wysokości pomocy?

1. WSPARCIE NA ZALESIANIE
    - w wysokości od 4 984 zł/ha do 7 624 zł/ha ( w zależności od gatunków drzew, ukształtowania terenu, charakterystyki gruntów – grunty erozyjne)
    # płatności za poniesione koszty wykonania zalesienia oraz ewentualnych poprawek w drugim roku, dodatkowo jego ogrodzenia (8,82 zł/mb) lub zabezpieczenia drzewek 3 palikami ( 1 131 zł/ha),
    # wypłacane jednorazowo w pierwszym roku zalesienia

2. PREMIA PIELĘGNACYJNA
    - w wysokości od 794 zł/ha do 1 628 zł/ha (w zależności od ukształtowania terenu, charakterystyki gruntów – grunty erozyjne oraz czy są to grunty z sukcesją naturalną)
    # płatność za poniesione koszty prac pielęgnacyjnych oraz ochrony wykonanego zalesienia lub gruntów z sukcesją naturalną poprzez użycie repelentów (424 zł/ha),
    # wypłacana jest corocznie przez 5 lat.

3. PREMIA ZALESIENIOWA
    - w wysokości 1 215 zł/ha
    # płatność za utracone dochody z działalności rolniczej,
    # wypłaca corocznie przez 12 lat, do gruntów na których przed wykonaniem zalesienia była prowadzona działalność rolnicza.