Dzierżawa gruntów

Szanowni Państwo, Firma Electricom Engineering Sp. z o.o  serdecznie zaprasza do współpracy wszystkich zainteresowanych długoterminową dzierżawą gruntów na korzystnych warunkach. Oferta jest kierowana do wszystkich mieszkańców gminy. Osoby zainteresowane zapraszamy do kontaktu: Electricom Engineering Sp. z o.o. tel. 12 307 18 00. kom. 516 402 328 e-mail. Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Informacja Wójta Gminy

Na stronach BIP pojawiła się informacja Wójta Gminy Żyraków z dnia 30 stycznia 2018 r. o warunkach i kryteriach przyjmowania dzieci do przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych prowadzonych przez Gminę Żyraków, obowiązujących w rekrutacji na rok szk. 2018/2019.

Ogłoszenie - poszukujemy pracowników (2)

Stowarzyszenie Rodziców i Przyjaciół Osób Niepełnosprawnych „Radość” w Dębicy informuje, iż we współpracy z Gminą Żyraków planuje powołanie, na przełomie marca i kwietnia 218 r. Spółdzielni Socjalnej „RADOŚĆ” o profilu porządkowo-remontowym. W związku z powyższym chcemy zatrudnić (umowa o pracę) 5 osób z orzeczeniem o znacznym lub umiarkowanym stopniem niepełnosprawności zamieszkałych na terenie Gminy Żyraków. Do zadań ww. osób będzie należało wykonywanie prac, takich jak: koszenie trawników i rowów, przycinanie gałęzi, zamiatanie liści, malowanie hydrantów, sprzątanie chodników i placów, utrzymywanie i pielęgnacja terenów zielonych itp. Wszystkie osoby chętne do pracy prosimy o kontakt z p. Dominikiem Wołowiec (tel. 508 611 204) lub 14 681 16 14

Wojewódzki konkurs kulinarny "Przepis na więzi" (2)

Fundacja Psychoprofilaktyki Społecznej w Rzeszowie serdecznie zaprasza mieszkańców Gminy do wzięcia udziału w wojewódzkim konkursie kulinarnym dla dzieci i seniorów „Przepis na więzi” realizowanym przez Fundację na Rzecz Psychoprofilaktyki Społecznej PRO-FIL i Stowarzyszenie Inspiracji i Rozwoju PERSPEKTYWA. Zadanie to współfinansowane jest z budżetu Województwa Podkarpackiego – Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej w Rzeszowie. Konkurs zakłada zgłoszenie dowolnej potrawy, na którą przepis pochodzi z kursów kulinarnych organizowanych na wsiach w latach 50tych dla gospodyń wiejskich. Powinna zostać przygotowana przez zespół dwuosobowy senior (babcia/dziadek/prababcia/pradziadek) oraz dziecko (wnuczka/wnuk).

Przepisy uczestników Konkursu będą prezentowane na stronie internetowej oraz Facebooku w miarę nadsyłania zgłoszeń. Przepisy 50 zespołów laureatów dodatkowo zostaną opublikowane w formie książki kulinarnej pn. „Przepis na więzi”, a ich autorzy otrzymają nagrody rzeczowe. Szczegółowe informację o konkursie zostały zawarte w Regulaminie konkursu kulinarnego, który dostępny jest na stronie fundacji.