Dzierżawa gruntów

Szanowni Państwo, Firma Electricom Engineering Sp. z o.o  serdecznie zaprasza do współpracy wszystkich zainteresowanych długoterminową dzierżawą gruntów na korzystnych warunkach. Oferta jest kierowana do wszystkich mieszkańców gminy. Osoby zainteresowane zapraszamy do kontaktu: Electricom Engineering Sp. z o.o. tel. 12 307 18 00. kom. 516 402 328 e-mail. Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Informacja Wójta Gminy

Na stronach BIP pojawiła się informacja Wójta Gminy Żyraków z dnia 30 stycznia 2018 r. o warunkach i kryteriach przyjmowania dzieci do przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych prowadzonych przez Gminę Żyraków, obowiązujących w rekrutacji na rok szk. 2018/2019.

Ogłoszenie - poszukujemy pracowników (2)

Stowarzyszenie Rodziców i Przyjaciół Osób Niepełnosprawnych „Radość” w Dębicy informuje, iż we współpracy z Gminą Żyraków planuje powołanie, na przełomie marca i kwietnia 218 r. Spółdzielni Socjalnej „RADOŚĆ” o profilu porządkowo-remontowym. W związku z powyższym chcemy zatrudnić (umowa o pracę) 5 osób z orzeczeniem o znacznym lub umiarkowanym stopniem niepełnosprawności zamieszkałych na terenie Gminy Żyraków. Do zadań ww. osób będzie należało wykonywanie prac, takich jak: koszenie trawników i rowów, przycinanie gałęzi, zamiatanie liści, malowanie hydrantów, sprzątanie chodników i placów, utrzymywanie i pielęgnacja terenów zielonych itp. Wszystkie osoby chętne do pracy prosimy o kontakt z p. Dominikiem Wołowiec (tel. 508 611 204) lub 14 681 16 14

Konkurs grantowy

Zarząd Województwa Lubelskiego ogłasza konkurs grantowy w ramach projektu „Rozwój kompetencji cyfrowych mieszkańców gmin Polski Południowo-Wschodniej” współfinansowanego z Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa, Oś Priorytetowa nr 3 „Cyfrowe kompetencje społeczeństwa”, Działanie 3.1 „Działania szkoleniowe na rzecz rozwoju kompetencji cyfrowych”.

Przedmiotem konkursu jest wyłonienie mikroprojektów, które w największym stopniu przyczynią się do osiągnięcia celu głównego projektu grantowego, czyli rozwoju kompetencji cyfrowych, w tym zwiększenia stopnia oraz poprawy umiejętności korzystania z Internetu oraz e-usług publicznych, u min. 6 200 odbiorców ostatecznych którzy ukończyli 25 rok życia, zamieszkujących gminy województwa lubelskiego i podkarpackiego, poprzez skierowane do nich działania szkoleniowe do dnia 31.08.2019. W ramach konkursu wsparcie finansowe mogą uzyskać mikroprojekty uwzględniające działania szkoleniowe ukierunkowane na rozwój kompetencji cyfrowych.

Konkurs jest prowadzony na terenie województw: Lubelskiego i Podkarpackiego.

Kwota środków przeznaczonych na dofinansowanie mikroprojektów w konkursie wynosi 3 472 000 PLN (słownie: trzy miliony czterysta siedemdziesiąt dwa tysiące złotych) i stanowi środki pochodzące z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, współfinansowania krajowego z budżetu państwa oraz z budżetu Województwa Lubelskiego.

Instytucja Organizująca Konkurs prowadzi nabór wniosków o powierzenie grantów w terminie: od dnia 22 maja 2018 r. od godz. 12:00 (otwarcie konkursu – dzień rozpoczęcia naboru) do dnia 18 czerwca 2018 r. do godz. 15:00 (zamknięcie konkursu – dzień zakończenia naboru).

Pytania dotyczące aplikowania o środki w ramach konkursu grantowego można przesyłać na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Więcej informacji na temat konkursu na stronie: Konkursu Granatowego