W skrócie

Składy Obwodowych Komisji Wyborczych

Na stronach BIP w zakładce Wybory i Referenda opublikowano składy Obwodowych Komisji Wyborczych

Stan realizacji projektu OZE

W dniu 7 września 2018 r. została podpisana umowa na wykonanie dostawy i montażu kolektorów słonecznych, instalacji fotowoltaicznych oraz pomp napowietrznych do cwu. Obecnie przygotowywane są umowy pomiędzy Gminą a mieszkańcem. Planowany termin wpłaty II transzy (ostatniej) wkładu własnego: październik 2018 r. Niestety nie uda się w 2018 r. zamontować kotłów na biomasę. Planowany termin wykonania wszystkich instalacji - do połowy 2019 r.

Ogłoszenie wyników konkursu

Na stronach Biuletynu Informacji Publicznej opublikowano zarządzenie Wójta Gminy Żyraków w spawie ogłoszenia wyników otwartego konkursu ofert na realizację zadań publicznych w 2018 roku przez organizacje pozarządowe oraz podmioty wymienione w art. 3 ust. 3 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i wolontariacie.

Oferta z bezpieczeństwa

Na stronach BIP ukazała się uproszczona oferta realizacja zadania publicznego z zakresu bezpieczeństwa i porządku publicznego.

Ogłoszenie o naborze 2018

Na stronach BIP opublikowano zarządzenie Wójta Gminy Żyraków w sprawie: ogłoszenia otwartego konkursu ofert na realizację zadań publicznych w 2018 roku.


Na stronach NIP opublikowano ogłoszenie o naborze kandydatów do komisji konkursowej w ramach otwartego konkursu ofert ogłoszonego przez Wójta Gminy Żyraków w dniu 14 sierpnia 2018 r.


Gościmy

Odwiedza nas 141 gości oraz 0 użytkowników.

Wyszukiwarka

100-lecie urodzin Pani Marii Czerwiec

Do grona najstarszych mieszkańców gminy Żyraków dołączyła Pani Maria Czerwiec z Wiewiórki, która w dniu 23 kwietnia świętowała stulecie swoich urodzin. Wśród najstarszych mieszkańców gminy Żyraków są panie: Antonina Czerwiec z Zasowa – 102 lata, Julia Zięba i Józefa Sidor – 101 lat,  obie mieszkające w Bobrowej. 

Pani Maria Czerwiec nie kryła radości z odwiedzin niecodziennych gości: Marka Rączki, wójta Gminy Żyraków, Krystyny Kani - kierownika Urzędu Stanu Cywilnego, Grażyny Kokoszki - kierownika Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej oraz Stanisława Małozięcia – sołtysa Wiewiórki oraz kierownika Inspektoratu Zakładu Ubezpieczeń Społecznych w Dębicy - Krzysztofa Madejczyka.

 

Mieszkanka naszej gminy przyszła na świat w Górze Motycznej 23 kwietnia 1918 roku. Tam też mieszkała również po ślubie z mężem Stanisławem Piękosiem i małym synkiem Mieczysławem. Niestety, mąż Pani Mari został zastrzelony podczas wojny. W roku 1948 ponownie wyszła za mąż i przeprowadziła się do sąsiedniej Wiewiórki. Z mężem Karolem przeżyła 37 lat. Z małżeństwa urodziły się dwie córki: Stanisława i Janina oraz syn Józef, który obecnie mieszka z panią Marią. 

Goście Nestorki dopytywali o receptę na długowieczność. Pani Maria wygląda pięknie i zdrowo. Jest osobą pogodną, serdeczną i życzliwą, nie uskarża się też na poważne dolegliwości, od lat nie odwiedza lekarzy. Tylko nogi odmawiają jej czasem posłuszeństwa, ale codziennie odnajduje siły, aby spacerować w ogrodzie, przyglądać się wyhodowanym kwiatom, które są bliskie jej sercu od zawsze. Całe życie pracowała i aktywność jest dla niej bardzo ważna – mówił syn Józef. I to jest chyba recepta na długowieczność: być aktywnym, brać życie takim, jakim jest, cieszyć się każdą chwilą.

Aby uczcić urodziny mamy, babci i prababci zamówiono mszę św. w parafialnym kościele w Wiewiórce. „Będę mogła uczestniczyć we mszy św. – opowiada z nieukrywaną radością – bo od trzech lat niestety, nie byłam w kościele. Są tam bardzo wysokie schody. Za wysokie jak dla mnie. Ale moi najbliżsi jutro zorganizują mi takie wyjście. Cieszę się, że będę mogła zobaczyć kościół jak wypiękniał przez te lata.” 

Atmosfera spotkania w domu Nestorki była wspaniała i pełna ciepła. Taka uroczystość to rzadkość, pewnie każdy z nas chciałby doczekać takiej chwili. Był tort, lampka szampana i piękne przyjęcie. Droga Jubilatko, jeszcze raz życzymy dużo zdrowia, miłości najbliższych, szacunku przyjaciół i otoczenia oraz spoglądania zawsze radośnie na świat.

 

 

Informator

Urząd Gminy w Żyrakowie: tel. 146807121, fax: 146807124, gmina@zyrakow.plwww.zyrakow.pl

GOPS Żyraków: tel. 146807105, 146807104, gopszyrakow@zyrakow.plwww.gopszyrakow.pl

Gminny Zakład Gospodarki Komunalnej w Żyrakowie: tel. 146822638, gzgk_zyrakow@interia.pl

Zespół Obsługi Finansowo Administracyjnej: tel. 146822636, 146822911, 146822921, zofa@zyrakow.pl

Centrum Kultury i Promocji w Żyrakowie tel. 146812819, ckipzyrakow@gmail.comwww.ckip-zyrakow.org

Gminna Biblioteka Publiczna w Żyrakowie: tel. 146822892, bibliotekazyrakow@gmail.com, www.bibliotekazyrakow.pl

 Gminny Samodzielny Zakład Opieki Zdrowotnej: tel. 146701217