Składy Obwodowych Komisji Wyborczych

Na stronach BIP w zakładce Wybory i Referenda opublikowano składy Obwodowych Komisji Wyborczych

Stan realizacji projektu OZE

W dniu 7 września 2018 r. została podpisana umowa na wykonanie dostawy i montażu kolektorów słonecznych, instalacji fotowoltaicznych oraz pomp napowietrznych do cwu. Obecnie przygotowywane są umowy pomiędzy Gminą a mieszkańcem. Planowany termin wpłaty II transzy (ostatniej) wkładu własnego: październik 2018 r. Niestety nie uda się w 2018 r. zamontować kotłów na biomasę. Planowany termin wykonania wszystkich instalacji - do połowy 2019 r.

Ogłoszenie wyników konkursu

Na stronach Biuletynu Informacji Publicznej opublikowano zarządzenie Wójta Gminy Żyraków w spawie ogłoszenia wyników otwartego konkursu ofert na realizację zadań publicznych w 2018 roku przez organizacje pozarządowe oraz podmioty wymienione w art. 3 ust. 3 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i wolontariacie.

Oferta z bezpieczeństwa

Na stronach BIP ukazała się uproszczona oferta realizacja zadania publicznego z zakresu bezpieczeństwa i porządku publicznego.

Ogłoszenie o naborze 2018

Na stronach BIP opublikowano zarządzenie Wójta Gminy Żyraków w sprawie: ogłoszenia otwartego konkursu ofert na realizację zadań publicznych w 2018 roku.

Na stronach NIP opublikowano ogłoszenie o naborze kandydatów do komisji konkursowej w ramach otwartego konkursu ofert ogłoszonego przez Wójta Gminy Żyraków w dniu 14 sierpnia 2018 r.

Majówka Patriotyczna w Gminie Żyraków 2018

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z Majówki Patriotycznej, która odbyła się 13 maja 2018 r. na rynku w Żyrakowie. Obchody gminnego dnia strażaka rozpoczęły się od uroczystej Mszy Św. w kościele parafialnym w Żyrakowie. Część oficjalna odbyła się na rynku, gdzie nastąpiło poświęcenie i przekazanie nowego samochodu dla OSP w Górze Motycznej, ślubowanie małych strażaków z Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej OSP Korzeniów oraz Dziecięcej Akademii Strażackiej OSP Straszęcin. Następnie odbył się koncert Orkiestry Dętej Gminy Żyraków oraz Przegląd Tańców Narodowych i Regionalnych z okazji 100 Rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Przegląd ten został zrealizowany przez Stowarzyszenie Razem w Przyszłość z Woli Żyrakowskiej przy współpracy z Centrum Kultury i Promocji w Żyrakowie się w ramach programu finansowanego przez Powiat Dębicki. Tańce narodowe zaprezentowały grupy taneczne z ZS w Górze Motycznej, SP w Mokrem, PP w Nagoszynie, ZS w Żyrakowie oraz formacja taneczna "Zabawy Warszawskie" z CKiP w Żyrakowie.

Zobacz galerię zdjęć z tego wydarzenia ...