Składy Obwodowych Komisji Wyborczych

Na stronach BIP w zakładce Wybory i Referenda opublikowano składy Obwodowych Komisji Wyborczych

Stan realizacji projektu OZE

W dniu 7 września 2018 r. została podpisana umowa na wykonanie dostawy i montażu kolektorów słonecznych, instalacji fotowoltaicznych oraz pomp napowietrznych do cwu. Obecnie przygotowywane są umowy pomiędzy Gminą a mieszkańcem. Planowany termin wpłaty II transzy (ostatniej) wkładu własnego: październik 2018 r. Niestety nie uda się w 2018 r. zamontować kotłów na biomasę. Planowany termin wykonania wszystkich instalacji - do połowy 2019 r.

Ogłoszenie wyników konkursu

Na stronach Biuletynu Informacji Publicznej opublikowano zarządzenie Wójta Gminy Żyraków w spawie ogłoszenia wyników otwartego konkursu ofert na realizację zadań publicznych w 2018 roku przez organizacje pozarządowe oraz podmioty wymienione w art. 3 ust. 3 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i wolontariacie.

Oferta z bezpieczeństwa

Na stronach BIP ukazała się uproszczona oferta realizacja zadania publicznego z zakresu bezpieczeństwa i porządku publicznego.

Ogłoszenie o naborze 2018

Na stronach BIP opublikowano zarządzenie Wójta Gminy Żyraków w sprawie: ogłoszenia otwartego konkursu ofert na realizację zadań publicznych w 2018 roku.

Na stronach NIP opublikowano ogłoszenie o naborze kandydatów do komisji konkursowej w ramach otwartego konkursu ofert ogłoszonego przez Wójta Gminy Żyraków w dniu 14 sierpnia 2018 r.

Mistrzostwa Podkarpacia w badmintonie – Medyka 09.06.2018

W dniu 09.06.2018 r. w Medyce odbyły się Mistrzostwa Podkarpacia w badmintonie. Rywalizowano w pięciu kategoriach wiekowych (U9,U11,U13,U15,U17).  W zawodach udział wzięło 96 zawodników z 12 klubów naszego województwa. UKS „Orbitek” reprezentowało 20 zawodników, z czego 16 do domu wróciła z medalami. W sumie badmintoniści ze Straszęcina zdobyli 27 medali. Najlepszym z nich okazał się Arkadiusz Dydyński, który z Medyki przywiózł trzy złote krążki.

Medale w poszczególnych kategoriach wiekowych i grach dla „Orbitka” zdobywali:

Junior Młodszy (U17)

• II miejsce (srebrny medal) – Konrad Krystek
  • III miejsce (brązowy medal) – Michał Kosztyło oraz Wiktor Grzyb

Gra podwójna  chłopców

• I miejsce (złoty medal) – Wiktor Grzyb/Szymon Maciąg (Widełka)
  • II miejsce (srebrny medal) – Michał Kosztyło/Konrad Krystek

Gra mieszana

• I miejsce (złoty medal) – Michał Kosztyło/Jessica Orzechowicz (Tarnowiec)
  • II miejsce (srebrny medal) –Konrad Krystek/Joanna Szerszeń
  • III miejsce (brązowy medal) – Wiktor Grzyb/Amelia Bukowińska (Dubiecko)

Młodzik  (U15)