Informacja o rozpoczęciu działalności żłobka

W odpowiedzi na zapytania zainteresowanych uprzejmie informujemy co następuje:

• Żłobek w nowo powstałym budynku w Zawierzbiu rozpocznie działalność z dniem 1 luty 2019 r.
  • Rekrutację dzieci do żłobka przeprowadzi w styczniu nowo powołany dyrektor placówki lub osoba której te obowiązki zostaną powierzone.
  • Formularz zgłoszenia dziecka wraz z informacją dotyczącą zasad przyjmowania dziecka zostanie opublikowany w pierwszych dniach stycznia.

Projekt dla KGW

Informacja o projekcie dla Kół Gospodyń Wiejskich

Gminne podsumowanie osiągnięć szkolnych 2018

Ponad 20 tys. zł wyniosły nagrody dla 135 uczniów szkół gminnych - laureatów, medalistów i finalistów konkursów przedmiotowych, artystycznych i zawodów sportowych w kończącym się roku szkolnym 2017/18. Wśród wyróżnionych są laureaci mistrzostw Europy w tańcu, międzynarodowych i krajowych konkursów plastycznych, medaliści mistrzostw Polski (przede wszystkim w badmintonie) oraz laureaci kuratoryjnych wojewódzkich konkursów przedmiotowych. Podczas uroczystej gali – której gospodarzem była Szkoła w Straszęcinie z panią dyrektor Alicją Błońską, zespołem nauczycieli i pracowników – pan Marek Rączka, Wójt Gminy, wręczył laureatom dyplomy nagród opatrzone przesłaniem Marii Curie- Skłodowskiej: „Trzeba mieć wytrwałość i wiarę w siebie.

Trzeba wierzyć, że jest się do czegoś zdolnym, i osiągnąć to…”. Także oprawa artystyczna spotkania miała za ideę przewodnią talent i potrzebę jego rozwijania; rozważali o tym w inscenizowanym dialogu Henryk Sienkiewicz, patron Szkoły, i jego rozmówczyni. Tradycyjnie, nawiązując do dawnej nauczycielskiej odznaki „Pąsowej Róży”, opiekunów laureatów honorowano, wręczając takie właśnie róże.

Z satysfakcją i dumą notujemy sukcesy uczniów, gratulujemy nagrodzonym ich rodzicom i nauczycielom! Życzymy dalszych, jeszcze większych osiągnięć.