Składy Obwodowych Komisji Wyborczych

Na stronach BIP w zakładce Wybory i Referenda opublikowano składy Obwodowych Komisji Wyborczych

Stan realizacji projektu OZE

W dniu 7 września 2018 r. została podpisana umowa na wykonanie dostawy i montażu kolektorów słonecznych, instalacji fotowoltaicznych oraz pomp napowietrznych do cwu. Obecnie przygotowywane są umowy pomiędzy Gminą a mieszkańcem. Planowany termin wpłaty II transzy (ostatniej) wkładu własnego: październik 2018 r. Niestety nie uda się w 2018 r. zamontować kotłów na biomasę. Planowany termin wykonania wszystkich instalacji - do połowy 2019 r.

Ogłoszenie wyników konkursu

Na stronach Biuletynu Informacji Publicznej opublikowano zarządzenie Wójta Gminy Żyraków w spawie ogłoszenia wyników otwartego konkursu ofert na realizację zadań publicznych w 2018 roku przez organizacje pozarządowe oraz podmioty wymienione w art. 3 ust. 3 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i wolontariacie.

Oferta z bezpieczeństwa

Na stronach BIP ukazała się uproszczona oferta realizacja zadania publicznego z zakresu bezpieczeństwa i porządku publicznego.

Ogłoszenie o naborze 2018

Na stronach BIP opublikowano zarządzenie Wójta Gminy Żyraków w sprawie: ogłoszenia otwartego konkursu ofert na realizację zadań publicznych w 2018 roku.

Na stronach NIP opublikowano ogłoszenie o naborze kandydatów do komisji konkursowej w ramach otwartego konkursu ofert ogłoszonego przez Wójta Gminy Żyraków w dniu 14 sierpnia 2018 r.

Gminne Zawody Sportowo – Pożarnicze 2018

01 lipca 2018 roku na boisku sportowym w Nagoszynie rozegrano Gminne Zawody Sportowo – Pożarnicze. W zawodach udział wzięło 6 drużyn żeńskich z jednostek OSP: Bobrowa, Góra Motyczna, Korzeniów, Wiewiórka, Wola Wielka i Wola Żyrakowska. Spośród drużyn męskich swoje umiejętności zaprezentowali strażacy z jednostek OSP: Bobrowa, Bobrowa Wola, Góra Motyczna, Korzeniów, Mokre, Nagoszyn-Cieszęciny, Nagoszyn, Straszęcin, Wiewiórka, Wola Wielka, Wola Żyrakowska, Zasów i Żyraków.

Zmagania rozpoczęto od sztafety pożarniczej z przeszkodami dla żeńskich i męskich drużyn, następnie rozegrano ćwiczenie bojowe. Zwieńczeniem zawodów było wręczenie wszystkim startującym drużynom okolicznościowych dyplomów oraz uhonorowanie zwycięzców pucharami.

Klasyfikacja Generalna Gminnych Zawodów Sportowo – Pożarniczych w Żyrakowie przedstawia się następująco:

Grupa C – kobiece drużyny pożarnicze:

1. OSP Góra Motyczna
  2. OSP Wola Żyrakowska
  3. OSP Wiewiórka

Grupa A – męskie drużyny pożarnicze

1. OSP Nagoszyn
  2. OSP Góra Motyczna
  3. OSP Wola Wielka

Zwycięzcom gratulujemy.

Zobacz galerię zdjęć z tego wydarzenia ...