Składy Obwodowych Komisji Wyborczych

Na stronach BIP w zakładce Wybory i Referenda opublikowano składy Obwodowych Komisji Wyborczych

Stan realizacji projektu OZE

W dniu 7 września 2018 r. została podpisana umowa na wykonanie dostawy i montażu kolektorów słonecznych, instalacji fotowoltaicznych oraz pomp napowietrznych do cwu. Obecnie przygotowywane są umowy pomiędzy Gminą a mieszkańcem. Planowany termin wpłaty II transzy (ostatniej) wkładu własnego: październik 2018 r. Niestety nie uda się w 2018 r. zamontować kotłów na biomasę. Planowany termin wykonania wszystkich instalacji - do połowy 2019 r.

Ogłoszenie wyników konkursu

Na stronach Biuletynu Informacji Publicznej opublikowano zarządzenie Wójta Gminy Żyraków w spawie ogłoszenia wyników otwartego konkursu ofert na realizację zadań publicznych w 2018 roku przez organizacje pozarządowe oraz podmioty wymienione w art. 3 ust. 3 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i wolontariacie.

Oferta z bezpieczeństwa

Na stronach BIP ukazała się uproszczona oferta realizacja zadania publicznego z zakresu bezpieczeństwa i porządku publicznego.

Ogłoszenie o naborze 2018

Na stronach BIP opublikowano zarządzenie Wójta Gminy Żyraków w sprawie: ogłoszenia otwartego konkursu ofert na realizację zadań publicznych w 2018 roku.

Na stronach NIP opublikowano ogłoszenie o naborze kandydatów do komisji konkursowej w ramach otwartego konkursu ofert ogłoszonego przez Wójta Gminy Żyraków w dniu 14 sierpnia 2018 r.

EKO PIKNIK „POD CHMURKĄ” W ŻYRAKOWIE

W dniu 29 lipca 2018r. na stadionie sportowym w Żyrakowie odbył się integracyjny Eko Piknik „Pod Chmurką”. Wydarzenie to współfinansowane było ze środków Unii Europejskiej. Organizatorem imprezy było Stowarzyszenie „Razem w Przyszłość” z Woli Żyrakowskiej przy współudziale Wójta Gminy Żyraków oraz Centrum Kultury i Promocji w Żyrakowie. Impreza rozpoczęła się od przedstawienia o tematyce ekologicznej w wykonaniu uczniów ze Szkoły Podstawowej w Woli Wielkiej. Publiczność mogła podziwiać również pokaz mody ekologicznej przygotowany przez uczniów szkół z Gminy Żyraków. Dla najmłodszych uczestników imprezy studio animacyjne FAMA przygotowało mnóstwo atrakcji, w tym: zawody sportowe, konkursy i quizy z nagrodami. Każdy z przybyłych gości mógł skosztować wspaniałych potraw na stoisku ze zdrową żywnością, przygotowanych przez Panie ze Stowarzyszenia „Razem w Przyszłość” oraz wziąć udział w warsztatach „Eko-design, czyli biżuteria z odpadów”, prowadzonych przez Stowarzyszenie „RADOŚĆ”. Impreza zakończyła się wspólną zabawą taneczną, którą poprowadził DJ Cytrus z Żyrakowa.