Składy Obwodowych Komisji Wyborczych

Na stronach BIP w zakładce Wybory i Referenda opublikowano składy Obwodowych Komisji Wyborczych

Stan realizacji projektu OZE

W dniu 7 września 2018 r. została podpisana umowa na wykonanie dostawy i montażu kolektorów słonecznych, instalacji fotowoltaicznych oraz pomp napowietrznych do cwu. Obecnie przygotowywane są umowy pomiędzy Gminą a mieszkańcem. Planowany termin wpłaty II transzy (ostatniej) wkładu własnego: październik 2018 r. Niestety nie uda się w 2018 r. zamontować kotłów na biomasę. Planowany termin wykonania wszystkich instalacji - do połowy 2019 r.

Ogłoszenie wyników konkursu

Na stronach Biuletynu Informacji Publicznej opublikowano zarządzenie Wójta Gminy Żyraków w spawie ogłoszenia wyników otwartego konkursu ofert na realizację zadań publicznych w 2018 roku przez organizacje pozarządowe oraz podmioty wymienione w art. 3 ust. 3 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i wolontariacie.

Oferta z bezpieczeństwa

Na stronach BIP ukazała się uproszczona oferta realizacja zadania publicznego z zakresu bezpieczeństwa i porządku publicznego.

Ogłoszenie o naborze 2018

Na stronach BIP opublikowano zarządzenie Wójta Gminy Żyraków w sprawie: ogłoszenia otwartego konkursu ofert na realizację zadań publicznych w 2018 roku.

Na stronach NIP opublikowano ogłoszenie o naborze kandydatów do komisji konkursowej w ramach otwartego konkursu ofert ogłoszonego przez Wójta Gminy Żyraków w dniu 14 sierpnia 2018 r.

ZUS zaprasza uczniów i nauczycieli do udziału w projekcie „Lekcje z ZUS”

Zakład Ubezpieczeń Społecznych serdecznie zapraszam do udziału w V edycji projektu edukacyjnego „Lekcje z ZUS”, który adresowany jest do nauczycieli i uczniów liceów, techników i szkół zawodowych. Dzięki niemu młodzi ludzie mogą poznać zagadnienia związane z ubezpieczeniami społecznymi. Dowiedzą się, jak są one ważne, zanim wejdą na rynek pracy. „Lekcje z ZUS” goszczą w szkołach od 2014 r. Od tego czasu w zajęciach przybliżających tematykę ubezpieczeń społecznych wzięło udział 157 tys. uczniów z całej Polski. W trakcie czterech lekcji młodzież dowie się m.in. jak działa polski system ubezpieczeń społecznych, jakie świadczenia można otrzymać, od czego zależy wysokość emerytury oraz jak opłacać składki przy prowadzeniu własnej firmy. Zwieńczeniem projektu jest olimpiada „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych”. Dla finalistów olimpiady przewidziane są nagrody rzeczowe, a także dzięki umowom podpisanym przez ZUS i szkoły wyższe, dodatkowe punkty w rekrutacji, a nawet indeksy.

Z naszej strony służymy Państwu materiałami dydaktycznymi, które przygotowaliśmy we współpracy z doświadczonym metodykiem oraz merytorycznym wsparciem na każdym etapie współpracy. Informacje o projekcie, nad którym patronat honorowy sprawują: Minister Edukacji Narodowej oraz Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, znajdą Państwo na stronie www.zus.pl/edukacja. Zainteresowanych uczestnictwem w projekcie „Lekcje z ZUS” prosimy o odwiedzenie strony internetowej: http://www.zus.pl/baza-wiedzy/lekcje-z-zus/o-projekcie, gdzie znaleźć można dane kontaktowe do koordynatorów.