Składy Obwodowych Komisji Wyborczych

Na stronach BIP w zakładce Wybory i Referenda opublikowano składy Obwodowych Komisji Wyborczych

Stan realizacji projektu OZE

W dniu 7 września 2018 r. została podpisana umowa na wykonanie dostawy i montażu kolektorów słonecznych, instalacji fotowoltaicznych oraz pomp napowietrznych do cwu. Obecnie przygotowywane są umowy pomiędzy Gminą a mieszkańcem. Planowany termin wpłaty II transzy (ostatniej) wkładu własnego: październik 2018 r. Niestety nie uda się w 2018 r. zamontować kotłów na biomasę. Planowany termin wykonania wszystkich instalacji - do połowy 2019 r.

Ogłoszenie wyników konkursu

Na stronach Biuletynu Informacji Publicznej opublikowano zarządzenie Wójta Gminy Żyraków w spawie ogłoszenia wyników otwartego konkursu ofert na realizację zadań publicznych w 2018 roku przez organizacje pozarządowe oraz podmioty wymienione w art. 3 ust. 3 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i wolontariacie.

Oferta z bezpieczeństwa

Na stronach BIP ukazała się uproszczona oferta realizacja zadania publicznego z zakresu bezpieczeństwa i porządku publicznego.

Ogłoszenie o naborze 2018

Na stronach BIP opublikowano zarządzenie Wójta Gminy Żyraków w sprawie: ogłoszenia otwartego konkursu ofert na realizację zadań publicznych w 2018 roku.

Na stronach NIP opublikowano ogłoszenie o naborze kandydatów do komisji konkursowej w ramach otwartego konkursu ofert ogłoszonego przez Wójta Gminy Żyraków w dniu 14 sierpnia 2018 r.

Ćwiczenia obronne w gminie Żyraków

W dniu 27 września 2018r. na terenie gminy Żyraków przeprowadzone zostało gminne kompleksowe ćwiczenie obronne pod kryptonimem „KŁOS 2018” na temat: „Osiąganie wyższych stanów gotowości obronnej oraz realizacja przedsięwzięć wynikających z planu operacyjnego funkcjonowania gminy w warunkach zewnętrznego zagrożenia bezpieczeństwa państwa i w czasie wojny. Ochrona ludności w sytuacji zagrożenia bezpieczeństwa państwa – akcja ratownicza po awarii i pożarze w wyniku ataku grupy dywersyjnej na terenie Gminnego Zakładu Gospodarki Komunalnej w  Żyrakowie”

W celu nadania właściwego realizmu, przy opracowywaniu koncepcji do ćwiczenia założono, że w związku z niestabilną sytuacją polityczno-militarną, na południowo – wschodnim terytorium kraju wprowadzono stan gotowości obronnej czasu kryzysu. Jednocześnie na obszarze obejmującym gminę Żyraków zaobserwowano nasilenie działań dywersyjnych. W ramach epizodu teoretycznego uruchomiono Stały Dyżur Wójta Gminy, którego głównym zadaniem jest zapewnienie ciągłości kierowania gminą w sytuacjach nadzwyczajnych Ponadto związku z zaistniałą sytuacją Wójt Gminy podjął decyzję o zwołaniu posiedzenia Gminnego Zespołu Zarządzania Kryzysowego, na którym przedstawił zarys sytuacji w województwie i na terenie gminy. W dalszej kolejności przy udziale Wojskowej Komendy Uzupełniń w Mielcu przeprowadzono aplikacyjnie trening Akcji Kurierskiej Administracji Publicznej, w ramach którego ćwiczono sprawne przeprowadzenie procesu doręczania kart powołania i wezwań do wykonania świadczeń na rzecz obrony

W ramach epizodu praktycznego, który zakładał próbę wtargnięcia dwóch podejrzanych osób do budynku Stacji Uzdatniania Wody w Żyrakowie oraz podłożenie niebezpiecznego ładunku w budynku Gminnego Zakładu Gospodarki Komunalnej ćwiczyły Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Dębicy, Odziały Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji oraz jednostki OSP z terenu gminy.

Powyższe ćwiczenie miało na celu doskonalenie procedur obowiązujących w sytuacjach zagrożenia oraz sprawdzenie skuteczności współdziałania poszczególnych służb, straży oraz jednostki samorządu terytorialnego w sytuacji zagrożeń.