W skrócie

Wspieranie i upowszechnianie kultury fizycznej

Informujemy iż z dniem dzisiejszym na platformie BIP pojawiła się oferta realizacji zadania publicznego:

"Wspieranie i upowszechnianie kultury fizycznej"

Oferta realizacji zadania publicznego

Informujemy iż z dniem dzisiejszym na platformie BIP pojawiła się oferta realizacji zadania publicznego:

"Upowszechnianie kultury fizycznej i sportu dzieci i młodzieży w 2019 roku z różnych dyscyplin sportowych"

Gościmy

Odwiedza nas 27 gości oraz 0 użytkowników.

Wyszukiwarka

Złote Gody w Gminie Żyraków

Tradycją stało się, że corocznie w Gminie Żyraków organizowane są obchody Złotych Godów. Ta niecodzienna uroczystość miała miejsce sobotę 29 września 2018 roku. Rozpoczęła się Mszą świętą odprawioną w intencji jubilatów w kościele pw. Trójcy Świętej w Żyrakowie, a jej druga część odbyła się w sali teatralnej w Zespole Szkół Publicznych w Żyrakowie. 

Uroczystego aktu dekoracji medalami nadanymi przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej dokonał Pan Marek Rączka Wójt Gminy Żyraków. W uroczystości udział wzięli: Krystyna Kania - kierownik Urzędu Stanu Cywilnego w Żyrakowie oraz jej zastępca Lucyna Szymaszek, Elżbieta Ulak - dyrektor Zespołu Szkół Publicznych w Żyrakowie, Aneta Domaradzka - dyrektor Centrum Kultury i Promocji w Żyrakowie i ksiądz Robert Ciastoń z parafii w Żyrakowie.

Medale, listy gratulacyjne i kwiaty za długoletnie pożycie małżeńskie otrzymali: z Bobrowej: P. Maria i Józef Zawojowscy, P. Janina i Emil Osakowie, P. Wanda i Augustyn Szczygłowie, P. Wiesława i Józef Wilczyńscy; z Góry Motycznej: P. Maria i Antoni Czuchrowie, P. Zofia i Stanisław Kowalscy; z Nagoszyna - P. Barbara i Lech Łączakowie; ze Straszęcina:  P. Barbara i Andrzej Szydłowie, P. Irena i Jerzy Maruszakowie, P. Irena i Władysław Bałowie, P. Kazimiera i Julian Barnasiowie; z Wiewiórki: P. Maria  i Stanisław Rudowie, P. Irena i Stanisław Godkowie; z Woli Żyrakowskiej: P. Maria i Rudolf Wójcikowie, P. Emilia i Józef Słoninowie; z Zawierzbia: P. Maria i Mieczysław Tęczowie i z Żyrakowa: P. Maria i Franciszek Nowakowie, P. Helena i Marek Kalitowie, P. Barbara i Zbigniew Lipowie. 

O miłą atmosferę podczas uroczystości zadbały Panie: Lucyna Czernicka i Marta Łączak, które przygotowały ze swoimi wychowankami część artystyczną. W przygotowywaniu okolicznościowych dekoracji brały udział również Panie: Bożena Chorąży i Jolanta Artwik. O nagłośnienie sali i wykonanie pięknych fotografii zadbali Panowie Krzysztof Prokop i Sebastian Książek pracownicy Centrum Kultury i Promocji w Żyrakowie.  Dostojnym Jubilatom przygrywała Kapela Radomyślanie.

Pół wieku trwania w małżeństwie jest powodem do radości i dumy. Taki staż osiągają tylko nieliczne pary. Wytrwanie w związku z drugą osobą przez tak długi czas bez prawdziwej miłości z pewnością nie jest możliwe, dlatego też Złotym Jubilatom życzymy trwania w pięknej miłości, którą przyrzekali sobie na ślubnym kobiercu i doczekania w zdrowiu i pogodzie ducha Brylantowych Godów.  

   

Informator

Urząd Gminy w Żyrakowie: tel. 146807121, fax: 146807124, gmina@zyrakow.plwww.zyrakow.pl

GOPS Żyraków: tel. 146807105, 146807104, gopszyrakow@zyrakow.plwww.gopszyrakow.pl

Gminny Zakład Gospodarki Komunalnej w Żyrakowie: tel. 146822638, gzgk_zyrakow@interia.pl

Zespół Obsługi Finansowo Administracyjnej: tel. 146822636, 146822911, 146822921, zofa@zyrakow.pl

Centrum Kultury i Promocji w Żyrakowie tel. 146812819, ckipzyrakow@gmail.comwww.ckip-zyrakow.org

Gminna Biblioteka Publiczna w Żyrakowie: tel. 146822892, bibliotekazyrakow@gmail.com, www.bibliotekazyrakow.pl

 Gminny Samodzielny Zakład Opieki Zdrowotnej: tel. 146701217