W skrócie

Wspieranie i upowszechnianie kultury fizycznej

Informujemy iż z dniem dzisiejszym na platformie BIP pojawiła się oferta realizacji zadania publicznego:

"Wspieranie i upowszechnianie kultury fizycznej"

Oferta realizacji zadania publicznego

Informujemy iż z dniem dzisiejszym na platformie BIP pojawiła się oferta realizacji zadania publicznego:

"Upowszechnianie kultury fizycznej i sportu dzieci i młodzieży w 2019 roku z różnych dyscyplin sportowych"

Gościmy

Odwiedza nas 64 gości oraz 0 użytkowników.

Wyszukiwarka

   

"Złota Setka Podkarpacia"

 

W Podkarpackim Urzędzie Wojewódzkim w Rzeszowie rozstrzygnięty został ranking Złota Setka Gmin Podkarpacia i akcji Samorządowiec Podkarpacia. Ranking Złota Setka Gmin Podkarpacia to podsumowanie osiągnięć samorządów województwa podkarpackiego. Opracował go dr Krzysztof Kaszuba i zespół z Małopolskiego Instytutu Gospodarczego oraz Polskiego Towarzystwa Ekonomicznego w Rzeszowie, przy współudziale kapituły Nowin pod kierownictwem red. naczelnego. W kategorii głównej, gminy rywalizują w trzech podkategoriach: gminy miejskie, miejsko-wiejskie oraz wiejskie. Tak jak w poprzednich edycjach Złotej Setki Gmin Podkarpacia kryterium głównymi kryteriami branymi pod uwagę są m.in. dochody samorządów i wydatki na jednego mieszkańca.

Kapituła konkursowa podkreśliła że na główne wyróżnienie zasłużyła gmina wiejska Dębica to nie sposób jednak przemilczeć sukcesów innych samorządów. W ścisłej wojewódzkiej czołówce znalazły się także: Krosno, Trzebowisko, Kolbuszowa, Jasło, Łańcut i Rzeszów. Absolutnie na taką samą ocenę zasłużyły mniejsze gminy: Swilcza, Tryńcza, Żyraków, czy Rakszawa.

W rankingu sklasyfikowanych zostało 109 gmin, wśród których Gmina Żyraków uplasowała się na 9 miejscu.

Informator

Urząd Gminy w Żyrakowie: tel. 146807121, fax: 146807124, gmina@zyrakow.plwww.zyrakow.pl

GOPS Żyraków: tel. 146807105, 146807104, gopszyrakow@zyrakow.plwww.gopszyrakow.pl

Gminny Zakład Gospodarki Komunalnej w Żyrakowie: tel. 146822638, gzgk_zyrakow@interia.pl

Zespół Obsługi Finansowo Administracyjnej: tel. 146822636, 146822911, 146822921, zofa@zyrakow.pl

Centrum Kultury i Promocji w Żyrakowie tel. 146812819, ckipzyrakow@gmail.comwww.ckip-zyrakow.org

Gminna Biblioteka Publiczna w Żyrakowie: tel. 146822892, bibliotekazyrakow@gmail.com, www.bibliotekazyrakow.pl

 Gminny Samodzielny Zakład Opieki Zdrowotnej: tel. 146701217