Podkarpacki CUP 2018 w Żyrakowie.

20 października 2018 r. w Żyrakowie  odbył się drugi  z czterech  Ogólnopolski Turniej Dzieci, Żaków i Młodzików Młodszych w Badmintonie- Podkarpacki CUP 2018. Podobnie jak pierwszy turniej ta  sportowa impreza, przyciągnęła  tym razem 116 zawodników z 22 klubów wraz z trenerami oraz wielu kibiców. Turniej był dofinansowany przez Ministerstwo Spotu i Turystyki, Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego oraz Podkarpacki Związek  Badmintona. Gospodarzem i współorganizatorami imprezy byli Urząd Gminy Żyraków, Centrum Kultury i Promocji w Żyrakowie Zespół Szkół w Żyrakowie i Uczniowski Klub Sportowy Orbitek Straszęcin. Turniej otworzył  Prezes Podkarpackiego Związku  Badmintona Andrzej Rachwał.

Podobnie jak w poprzednim turnieju rywalizacja przebiegała zgodnie z zasadami fair play nad którą czuwał sędzia główny zawodów Piotr Skrzek z Dębicy.

W poszczególnych kategoriach miejsca medalowe zajęli:

Kategoria Dzieci:

Gra pojedyncza dziewcząt:

• 1 miejsce: Maja Zmarz (Beninca UKS Feniks Kędzierzyn Koźle)
  • 2 miejsce: Maria Jędrusik (ULKS Lotka gm. Olsztyn)

Gra pojedyncza chłopców:

• 1 miejsce: Aleksander Bandrowicz (UKS Aktywna Piątka Przemyśl)
  • 2 miejsce: Karol Pyrlik (MKS Spartakus Niepołomice)
  • 3 miejsce: Karol Konieczny (AGH Kraków) i Ignacy Wiśniowski (MKS Skarbek Gogołów)

Kategoria Żaków:

Gra pojedyncza dziewcząt:

• 1 miejsce: Natalia Horst (SSKS Badminton Przemyśl)
  • 2 miejsce: Oliwia Surowiec (UKS Start Widełka)
  • 3 miejsce: Maja Zmarz (Beninca UKS Feniks Kędzierzyn Koźle) i  Oliwia Kanik (ULKS Lotka gm. Olsztyn)

Gra pojedyncza chłopców:

• 1 miejsce: Oskar Gwożdziwski (ULKS Lotka gm. Olsztyn)
  • 2 miejsce: Mikołaj Krystek (Orbitek Straszęcin)
  • 3 miejsce: Paweł Zwinka i Kacper Tyrpin (Orbitek Straszęcin)

Kategoria Młodzik Młodszy:

Gra pojedyncza dziewcząt:

• 1 miejsce: Natalia Witkowska (UKS Plesbad Pszczyna)
  • 2 miejsce: Hanna Banaszak (MMKS Kędzierzyn Koźle)
  • 3 miejsce: Aleksandra Kurkiewicz (AZSAGH Kraków) i Alicja Syrek (UKS Unia Bieruń)

Gra pojedyncza chłopców:

• 1 miejsce: Damian Zimnol (UKS Plesbad Pszczyna)
  • 2 miejsce: Adam Konieczny (AZSAGH Kraków)
  • 3 miejsce: Brajan Płoszczyca (UKS Unia Bieruń) i Krystian Wąsik (MKS Stal Nowa Dęba)

Gra podwójna dziewcząt:

• 1 miejsce: Hanna Banaszak (MMKS Kędzierzyn Koźle)/ Natalia Witkowska (UKS Plesbad Pszczyna)
  • 2 miejsce: Agata Kozicka / Alicja Syrek (UKS Unia Bieruń)
  • 3 miejsce: Hanna Stachera / Olga Szwarnowiecka (UKS Plesbad Pszczyna)

Gra podwójna chłopców:

• 1 miejsce: Artur Molak/ Damian Zimnol (UKS Plesbad Pszczyna)
  • 2 miejsce: Kacper Drymajło (SSKS Badminton Przemyśl)/Maciej Zmarz (Beninca Kędzierzyn Koźle)
  • 3 miejsce: Bartosz Kufel (Orbitek Straszęcin)/ Krystian Wąsik (MKS Stal Nowa Dęba)

Gra mieszana:

• 1 miejsce: Damian Zimnol/ Olga Szwarnowiecka (UKS Plesbad Pszczyna)
  • 2 miejsce: Artur Molak/ Natalia Witkowska (UKS Plesbad Pszczyna)
  • 3 miejsce: Maciej Zmarz (Beninca Kędzierzyn Koźle)/ Liliana Zgryza (UKS Junior Wrzosowa) i Brajan Płaszczyca/Agata Kozicka (UKS Unia Bieruń)

Organizatorzy serdecznie dziękują wszystkim zawodnikom i kibicom za udział w turnieju.  Zwycięzcom gratulujemy  i życzymy sukcesów w kolejnych turniejach. Najlepsi zawodnicy  turnieju otrzymali pamiątkowe puchary , medale i dyplomy z rąk  V-ce Prezesa Podkarpackiego Związku Badmintona –  Adama Bunio  oraz  Sekretarza PZB Piotra Surowca. Zapraszamy na kolejny turniej Podkarpacki CUP 2018 do Szczucina 10.11..2018 r.