Informacja o rozpoczęciu działalności żłobka

W odpowiedzi na zapytania zainteresowanych uprzejmie informujemy co następuje:

• Żłobek w nowo powstałym budynku w Zawierzbiu rozpocznie działalność z dniem 1 luty 2019 r.
  • Rekrutację dzieci do żłobka przeprowadzi w styczniu nowo powołany dyrektor placówki lub osoba której te obowiązki zostaną powierzone.
  • Formularz zgłoszenia dziecka wraz z informacją dotyczącą zasad przyjmowania dziecka zostanie opublikowany w pierwszych dniach stycznia.

Projekt dla KGW

Informacja o projekcie dla Kół Gospodyń Wiejskich

I sesja Rady Gminy w Żyrakowie

Pierwsza Sesja Rady Gminy w Żyrakowie odbyła się w dniu 19 listopada 2018 roku. Sesję, do wyboru przewodniczącego, poprowadził najstarszy wiekiem radny pan Jerzy Czerepak. Po wyborze obowiązek ten przejęła Pani Maria Bodzioch, Przewodnicząca Rady Gminy w Żyrakowie.  Rada Gminy wybrała także ze swego grona dwóch wiceprzewodniczących Rady Gminy: Panów Mariusza Dziadowca i Kamila Wolskiego. W obecności zebranych nowo wybrani radni oraz Pan Marek Rączka, Wójt Gminy Żyraków złożyli ślubowania. Rada Gminy w Żyrakowie wybrała stałe Komisje w następującym składzie:

I.Komisja Rewizyjna Rady Gminy w Żyrakowie:

• 1. Przewodniczący-   Zbigniew Waśko
  • 2. Członek-   Halina Głowacka
  • 3. Członek-   Adam Strojek

II.Komisja Skarg Wniosków i Petycji Rady Gminy w Żyrakowie:

• 1. Przewodniczący-   Elżbieta Drąg
  • 2. Członek-   Zbigniew Waśko
  • 3. Członek-   Agnieszka Czapiga