Informacja o rozpoczęciu działalności żłobka

W odpowiedzi na zapytania zainteresowanych uprzejmie informujemy co następuje:

• Żłobek w nowo powstałym budynku w Zawierzbiu rozpocznie działalność z dniem 1 luty 2019 r.
  • Rekrutację dzieci do żłobka przeprowadzi w styczniu nowo powołany dyrektor placówki lub osoba której te obowiązki zostaną powierzone.
  • Formularz zgłoszenia dziecka wraz z informacją dotyczącą zasad przyjmowania dziecka zostanie opublikowany w pierwszych dniach stycznia.

Wigilia w Górze Motycznej

Stowarzyszenie Gospodyń Wiejskich “Górzanki” wraz ze Szkołą Podstawową w Górze Motycznej zorganizowało w niedzielę 16 grudnia 2018 r. spotkanie wigilijne dla mieszkańców oraz zaproszonych gości. Wśród gości znaleźli się Wójt Gminy Marek Rączka, Przewodnicząca Rady Gminy Maria Bodzioch, Radna Rady Powiatu Bożena Osocha, Radny Rady Gminy Wojciech Szaj, Prezes Banku Spółdzielczego w Żyrakowie Danuta Klabacha oraz Panie z zaprzyjaźnionego Stowarzyszenia Kobiet na Rzecz Środowiska Wiejskiego w Żyrakowie. Na wstępie Małgorzata Żabicka Dyrektor SP w Górze Motycznej powitała zebranych gości oraz w kilku zdaniach nakreśliła wyjątkowy charakter wieczoru wigilijnego w kontekście 100-lecia Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Głos zabrali również zebrani goście.

Świąteczny program artystyczny w wykonaniu przedszkolaków oraz uczniów szkoły również zawierał motywy patriotyczne. Po części artystycznej goście udali się na świetlice gdzie po błogosławieństwie Ks. Proboszcza Mariana Górowskiego połamali się opłatkiem oraz spożyli wierzę wigilijną oraz wspólnie śpiewali kolędy.