Punkt poboru próbek krwi

W ośrodku zdrowia w Żyrakowie funkcjonuje punkt poboru próbek (krwi i moczu). Z możliwości oddania swoich próbek do badań mogą skorzystać pacjenci ośrodka zdrowia w Żyrakowie. Materiał do badań można oddać w każdy wtorek i czwartek w godzinach od 7.00 do 9.00. Badania dla pacjentów spoza ośrodka a także wszystkie badania nie będące w gestii lekarza POZ są odpłatne.

Godziny otwarcia

Informujemy, że z dniem 1 marca 2019 r. zostały zmienione godziny pracy Urzędu Gminy w Żyrakowie. Urząd Gminy pracuje w następujących godzinach:

poniedziałek – od 08:00 do 16:00
wtorek - piątek – od 07:00 do 15:00

Ogłoszenie o przetargu - dzierżawa działki

Wójt Gminy Żyraków ogłasza pierwszy przetarg ustny nieograniczony na dzierżawę niezabudowanej nieruchomości gruntowej stanowiącej własność mienia komunalnego Gminy Żyraków o powierzchni 4.00 ha w miejscowości Straszęcin, Gmina Żyraków.

Pogoda dla gminy Żyraków

XXVII GMINNY PRZEGLĄD AMATORSKICH ZESPOŁÓW TEATRALNYCH

16 stycznia 2019r. w CKiP w Woli Żyrakowskiej odbył się XXVII Gminny Przegląd Amatorskich Zespołów Teatralnych pn. „Tradycje Bożonarodzeniowe”.

Wszystkie inscenizacje dotyczyły historii narodzenia Jezusa, scenariusze zawierały oryginalne pomysły, scenki łączyły przeszłość  z teraźniejszością mając na celu pełniejsze przeżycie i zrozumienie istoty tego doniosłego wydarzenia. Wszystkie szkoły otrzymały dyplomy oraz nagrody za pomysłowość, zgodność z tradycją, dobór kostiumów i rekwizytów oraz poziom artystyczny.

Jury w składzie:

Pani Stefania Szuba – Przewodnicząca oraz członkowie komisji:

Pani Aneta Domaradzka oraz

Krzysztof Prokop

po obejrzeniu prezentacji postanowiło przyznać:

I miejsce – Zespołowi Szkół w Żyrakowie

II miejsce  - Zespołowi Szkół w Nagoszynie

III miejsce - Szkole Podstawowej z Zasowa oraz Szkole Podstawowej z Woli Wielkiej

Za indywidualną grę aktorską wyróżniono następujących uczniów:

Marię Mądro  – z ZS w Żyrakowie za rolę Maryji

Michała Grzyba – z ZS Nagoszynie za rolę Pastuszka

Aleksandrę Grych – ze SP w Woli Wielkiej za rolę Aniołka

oraz Kacpra Łapę – ze SP w Zasowie za rolę Św. Piotra

Dziękujemy za coroczną obecność, Nauczycielom i Opiekunom za poświęcony czas, młodym artystom za emocje i wzruszenia.

Do zobaczenia z rok.

Gminny Żłobek w Żyrakowie: tel. 146876317, zlobek@zyrakow.pl, www.zlobekzyrakow.pl