Wspieranie i upowszechnianie kultury fizycznej

Informujemy iż z dniem dzisiejszym na platformie BIP pojawiła się oferta realizacji zadania publicznego:

"Wspieranie i upowszechnianie kultury fizycznej"

Oferta realizacji zadania publicznego

"Upowszechnianie kultury fizycznej i sportu dzieci i młodzieży w 2019 roku z różnych dyscyplin sportowych"

XXVII GMINNY PRZEGLĄD AMATORSKICH ZESPOŁÓW TEATRALNYCH

16 stycznia 2019r. w CKiP w Woli Żyrakowskiej odbył się XXVII Gminny Przegląd Amatorskich Zespołów Teatralnych pn. „Tradycje Bożonarodzeniowe”.

Wszystkie inscenizacje dotyczyły historii narodzenia Jezusa, scenariusze zawierały oryginalne pomysły, scenki łączyły przeszłość  z teraźniejszością mając na celu pełniejsze przeżycie i zrozumienie istoty tego doniosłego wydarzenia. Wszystkie szkoły otrzymały dyplomy oraz nagrody za pomysłowość, zgodność z tradycją, dobór kostiumów i rekwizytów oraz poziom artystyczny.

Jury w składzie:

Pani Stefania Szuba – Przewodnicząca oraz członkowie komisji:

Pani Aneta Domaradzka oraz

Krzysztof Prokop

po obejrzeniu prezentacji postanowiło przyznać:

I miejsce – Zespołowi Szkół w Żyrakowie

II miejsce  - Zespołowi Szkół w Nagoszynie

III miejsce - Szkole Podstawowej z Zasowa oraz Szkole Podstawowej z Woli Wielkiej

Za indywidualną grę aktorską wyróżniono następujących uczniów:

Marię Mądro  – z ZS w Żyrakowie za rolę Maryji

Michała Grzyba – z ZS Nagoszynie za rolę Pastuszka

Aleksandrę Grych – ze SP w Woli Wielkiej za rolę Aniołka

oraz Kacpra Łapę – ze SP w Zasowie za rolę Św. Piotra

Dziękujemy za coroczną obecność, Nauczycielom i Opiekunom za poświęcony czas, młodym artystom za emocje i wzruszenia.

Do zobaczenia z rok.