W skrócie

Wspieranie i upowszechnianie kultury fizycznej

Informujemy iż z dniem dzisiejszym na platformie BIP pojawiła się oferta realizacji zadania publicznego:

"Wspieranie i upowszechnianie kultury fizycznej"

Oferta realizacji zadania publicznego

Informujemy iż z dniem dzisiejszym na platformie BIP pojawiła się oferta realizacji zadania publicznego:

"Upowszechnianie kultury fizycznej i sportu dzieci i młodzieży w 2019 roku z różnych dyscyplin sportowych"

Gościmy

Odwiedza nas 20 gości oraz 0 użytkowników.

Wyszukiwarka

Koncert Noworoczny

W niedzielny wieczór 27 stycznia 2018 r., o godz. 17.00 w Kościele Parafialnym Wszytskich Świętych w Straszęcinie odbył się niezwykły Koncert Noworoczny, na który wcześniej serdecznie wszystkich zaprosili organizatorzy: Wójt Gminy Żyraków, Powiat Dębicki, Parafia Wszytskich Świętych w Starszęcinie, Centrum Kultury i Promocji w Żyrakowie, Zespół Szkół w Żyrakowie oraz Stowarzyszenie Orkiestra Dęta Gminy Żyraków.  Do wysłuchania Koncertu z życzeniami wspaniałych i niezapomnianych chwil zaprosiła prowadząca Dyrektor CKiP Pani Aneta Domaradzka. Oficjalnie wszystkich: zaproszonych Gości, licznie zgromadzoną publiczność, wykonawców w imieniu pozostałych  Organiztaorów powitał Wójt Gminy Żyraków Pan Marek Rączka.  


Podczas Koncertu w wykonaniu Orkiestry Dętej pod batutą dyrygenta, a zarazem Prezesa Orkiestry Pana Grzegorza Steca, można było wysłuchać repertuaru złożonego z kolęd i pastorałek - wzbogaconego występami wokalistów: Pana Pawła Morawczyńskiego, Pani Moniki Biziuk, Pani Igi Misa, solistów Orkiestry: Grzegorza Tomaszewskiego, Marka Smagacza, Karoliny i Wiktorii Chmura w oprawie anielskiego śpiewu Chóru Parafialnego ze Straszęcina. Całości dopełniły mistrzowskie solówki instrumentalne muzyków Orkiestry, m.in. Dominika Mietła czy Marka Rudy oraz członków poszczególnych Sekcji instrumentalnych (Fletów: Aleksandra Bieszczad, Ewelina Koziara, Kinga Pasternak, Monika Wadas; Smyczkowa: Kamila Stec, Werronika Chmura; Klarnetów: Wiktoria Chmura, Karolina Ozga, Jakub Smagacz, Paweł Chmura; Trąbek: Szymon Pieniążek, Ignacy Kamiński, Mariusz Koziara, Grzegorz Tomaszewski, Dominik Mietła; Puzonów: Wojciech Chmura, Paweł Rak, Rafał Szreder, Bartek Kozikowski, Franciszek Kamiński; Saksofonów: Karolina Kosiba, Marcin Grych, Karolina Chmura, Marek Ruda, (Bartek Prucnal), Kazimierz Węgrzyn, Agnieszka Bieszczad, Damian Szerszeń; Tenorów: Sławomir Mądro, Tadeusz Grecki; Tub: Karol Książek; Rytmiczna: Jakub Gąsior, Kamil Krzyżak, Marek Smagacz, Ryszard Pieniążek I Roman Gulis (Gitara basowa). Za perkusją mogliśmy zobaczyć znanego z zamiłowania do gry na perkusji Zastępcę Wójta Gminy Żyraków Pana Grzegorza Regułę. Kolędy - często w nowych aranżacjach – zachwyciły zgromadzoną i zaproszoną do wspólnego śpiewania publicznosć, która na zakończenie nagrodziła Orkiestrę, Chór, Solistów gromkimi brawami dziękując na stojąco za piękną muzyczną ucztę. Słowa podziękowania do wykonawców, organizatorów oraz zgromadzonej publiczności skierowali: Wójt Pan Marek Rączka oraz Przewodnicząca Rady Gminy Żyraków Pani Maria Bodzioch. Natomiast Pan Grzegorz Stec będący również Radnym Powiatu Dębickiego wraz z Dyrektor CKiP podziękowali Wójtowi Gminy Żyraków oraz Radzie Gminy za wsparcie, owocną współpracę oraz krzewienie kultury muzycznej wśród mieszkańców gminy, Staroście Powiatu Dębickiego Panu Piotrowi Chęćkowi za obecność i wsparcie przy organizacji koncertu, ks. Proboszczowi Bogusławowi Czechowi za gościnę i serdeczną współpracę, Dyrektorowi Zespołu Szkół w Straszęcinie Pani Alicji Błońskiej oraz Pracownikom Szkoły, a także Paniom ze Stowarzyszenia Koło Gospodyń Wiejskich im. Księżnej Heleny Jabłonowskiej ze Straszęcina i Paniom ze Stowarzyszenia Koło Gospodyń Wiejskich “Wolanki” z Woli Wielkiej za nieocenioną pomoc przy przygotowaniu Koncertu.


Do zobaczenia za rok!

 

 

 


  


 

Informator

Urząd Gminy w Żyrakowie: tel. 146807121, fax: 146807124, gmina@zyrakow.plwww.zyrakow.pl

GOPS Żyraków: tel. 146807105, 146807104, gopszyrakow@zyrakow.plwww.gopszyrakow.pl

Gminny Zakład Gospodarki Komunalnej w Żyrakowie: tel. 146822638, gzgk_zyrakow@interia.pl

Zespół Obsługi Finansowo Administracyjnej: tel. 146822636, 146822911, 146822921, zofa@zyrakow.pl

Centrum Kultury i Promocji w Żyrakowie tel. 146812819, ckipzyrakow@gmail.comwww.ckip-zyrakow.org

Gminna Biblioteka Publiczna w Żyrakowie: tel. 146822892, bibliotekazyrakow@gmail.com, www.bibliotekazyrakow.pl

 Gminny Samodzielny Zakład Opieki Zdrowotnej: tel. 146701217