W skrócie

Wykaz nieruchomości przeznaczonych do sprzedaży

Informujemy, iż w Biuletynie Informacji Publicznej pojawił się wykaz dotyczący nieruchomości przeznaczonych do sprzedaży w miejscowości Wola Wielka.

Wykaz nieruchomości przeznaczonych do sprzedaży

Informujemy, iż w Biuletynie Informacji Publicznej pojawił się wykaz dotyczący nieruchomości przeznaczonych do sprzedaży w miejscowości Straszęcin.

Wykaz nieruchomości przeznaczonej do sprzedaży w drodze bezprzetargowej

Informujemy, iż w Biuletynie Informacji Publicznej pojawił się wykaz dotyczący nieruchomości przeznaczonych do sprzedaży w drodze bezprzetargowej w miejscowości Nagosznyn.

Punkt poboru próbek krwi

W ośrodku zdrowia w Żyrakowie funkcjonuje punkt poboru próbek (krwi i moczu). Z możliwości oddania swoich próbek do badań mogą skorzystać pacjenci ośrodka zdrowia w Żyrakowie. Materiał do badań można oddać w każdy wtorek i czwartek w godzinach od 7.00 do 9.00. Badania dla pacjentów spoza ośrodka a także wszystkie badania nie będące w gestii lekarza POZ są odpłatne.

Godziny otwarcia

Informujemy, że z dniem 1 marca 2019 r. zostały zmienione godziny pracy Urzędu Gminy w Żyrakowie. Urząd Gminy pracuje w następujących godzinach:

poniedziałek – od 08:00 do 16:00
wtorek - piątek – od 07:00 do 15:00

Gościmy

Odwiedza nas 62 gości oraz 0 użytkowników.

Wyszukiwarka

Pogoda dla gminy Żyraków

Z Wiewiórki (k/ Dębicy) i nie tylko, przez Alpy i nie tylko, do Wolności 1918r.

3 marca w Szkole Podstawowej im. Stefana Żeromskiego w Wiewiórce odbyło się spotkanie autorskie z Panią Władysławą Moskwą – autorką książki opisującej losy walczących za Ojczyznę mieszkańców wsi. Spotkaniu przewodziło hasło a zarazem tytuł książki : „Z Wiewiórki (k/ Dębicy) i nie tylko, przez Alpy i nie tylko, do Wolności 1918r.”


Dopisali zaproszeni goście: Rodziny osób poległych za naszą małą Ojczyznę, Wójt Gminy Żyraków pan Marek Rączka wraz z małżonką, z-ca wójta pan Grzegorz Reguła, sekretarz gminy pani Marta Erazmus, były sołtys wsi Wiewiórka pan Stanisław Małozięć i obecny sołtys pan Tomasz Wolak oraz radny wsi pan Tadeusz Kulas.
Organizatorami tej uroczystości była Rada Sołecka wsi Stowarzyszenie Aktywnych Kobiet z Wiewiórki. Gospodynie zapewniły przybyłym gościom poczęstunek. Współorganizatorem spotkania była Szkoła Podstawowa im. Stefan Żeromskiego w Wiewiórce. Pani dyrektor Agnieszka Radwańska przywitała autorkę książki panią Władysławę Moskwę oraz wszystkich przybyłych gości. Następie oddała głos samej autorce, a po niej recenzentce książki. Z ust Wójta popłynęły pełne uznania słowa podziękowania. Całości obchodów dopełnił występ dzieci i młodzieży ze Szkoły w Wiewiórce przygotowanych przez panie: Joannę Podraza i Annę Czerniak. Dekorację w duchu  patriotycznym zaprojektowały i wykonały panie: Agnieszka Radwańska i Joanna Podraza.

Były to chwile pełne niezapomnianych emocji. Ważne jest byśmy nie zapominali o naszych przodkach, którzy szli i oddawali życie za nasz kraj abyśmy mogli żyć w wolnej Ojczyźnie.
Aby zaszczepić ducha patriotyzmu w młodym pokoleniu potrzebni są tacy ludzie jak pani Władysława Moskwa.

 


 

Informator

Urząd Gminy w Żyrakowie: tel. 146807121, fax: 146807124, gmina@zyrakow.plwww.zyrakow.pl

GOPS Żyraków: tel. 146807105, 146807104, gopszyrakow@zyrakow.plwww.gopszyrakow.pl

Gminny Zakład Gospodarki Komunalnej w Żyrakowie: tel. 146822638, gzgk_zyrakow@interia.pl

Zespół Obsługi Finansowo Administracyjnej: tel. 146822636, 146822911, 146822921, zofa@zyrakow.pl

Centrum Kultury i Promocji w Żyrakowie tel. 146812819, ckipzyrakow@gmail.comwww.ckip-zyrakow.org

Gminna Biblioteka Publiczna w Żyrakowie: tel. 146822892, bibliotekazyrakow@gmail.com, www.bibliotekazyrakow.pl

Gminny Żłobek w Żyrakowie: tel. 146876317, zlobek@zyrakow.pl, www.zlobekzyrakow.pl

 Gminny Samodzielny Zakład Opieki Zdrowotnej: tel. 146701217