Wykaz nieruchomości przeznaczonych do sprzedaży

Informujemy, iż w Biuletynie Informacji Publicznej pojawił się wykaz dotyczący nieruchomości przeznaczonych do sprzedaży w miejscowości Wola Wielka.

Wykaz nieruchomości przeznaczonych do sprzedaży

Informujemy, iż w Biuletynie Informacji Publicznej pojawił się wykaz dotyczący nieruchomości przeznaczonych do sprzedaży w miejscowości Straszęcin.

Wykaz nieruchomości przeznaczonej do sprzedaży w drodze bezprzetargowej

Informujemy, iż w Biuletynie Informacji Publicznej pojawił się wykaz dotyczący nieruchomości przeznaczonych do sprzedaży w drodze bezprzetargowej w miejscowości Nagosznyn.

Punkt poboru próbek krwi

W ośrodku zdrowia w Żyrakowie funkcjonuje punkt poboru próbek (krwi i moczu). Z możliwości oddania swoich próbek do badań mogą skorzystać pacjenci ośrodka zdrowia w Żyrakowie. Materiał do badań można oddać w każdy wtorek i czwartek w godzinach od 7.00 do 9.00. Badania dla pacjentów spoza ośrodka a także wszystkie badania nie będące w gestii lekarza POZ są odpłatne.

Godziny otwarcia

Informujemy, że z dniem 1 marca 2019 r. zostały zmienione godziny pracy Urzędu Gminy w Żyrakowie. Urząd Gminy pracuje w następujących godzinach:

poniedziałek – od 08:00 do 16:00
wtorek - piątek – od 07:00 do 15:00

Pogoda dla gminy Żyraków

I Przegląd Pieśni Wielkopostnej i Wielkanocnej

Wyniki I Przeglądu Pieśni Wielkopostnej i Wielkanocnej
W dniu 29 marca 2019 r. (tj. piątek) w CKiP w Woli Żyrakowskiej odbył się I Przegląd Pieśni Wielkopostnej i Wielkanocnej. W Przeglądzie wzięli udział uczniowie ze szkół z gminy Żyraków, którzy zaprezentowali się zarówno w występach indywidualnych jak i zespołowo.

Komisja w składzie:

Przewodnicząca: Monika Biziuk – nauczycielka wokalu, muzyk
Członek komisji: Aneta Domaradzka – Dyrektor CKiP w Żyrakowie
Członek komisji: Krzysztof Prokop – Instruktor muzyki
kierując się odpowiednimi kryteriami oceny dokonała następującego wyboru w poszczególnych kategoriach:

Kategoria I – uczniowie szkół podstawowych z kl. 3-6

I miejsce: Weronika Podraza kl. IV - ZS w Nagoszynie - „Wciąż mnie zadziwiasz”:
II miejsce: Wiktoria Marek kl. IV - ZS w Straszęcinie - „Rozpięty na ramionach”
II miejsce: Julia Kosowska kl. V - ZS w Straszęcinie - „Modlitwa”
III miejsce: Faustyna Ryczek kl. III - SP w Zasowie - „Alleluja”

WYRÓŻNIENIA:

Nikodem Niedzielski - ZS w Żyrakowie,
Faustyna Rysiewicz - SP Zasów,
Natalia Ciszek – ZS Straszęcin,
Katarzyna Czerwiec – ZS Straszęcin,
Emilia Szerszeń – ZS Straszęcin
Kamila Krogulska - SP w Woli Wielkiej,
Kategoria II - uczniowie szkół podstawowych z kl. 7-8 oraz klas gimnazjalnych

I miejsce: Sabina Kania - kl. VIII - SP Wiewiórka - „Krzyż”
II miejsce: Eliza Lis - kl. VIII SP Zasów - „Rozpięty na ramionach”
III miejsce: Wiktoria Cyganowska - kl. VII SP Zasów - „Alleluja”
Kategoria III - Zespoły/chóry

I miejsce: Zespół Dębiańskie Słowiki – Świetlica w Bobrowej Woli
I miejsce: ZS w Bobrowej: Cyprian Ruda i Piotr Ruda
I miejsce: ZS w Bobrowej: Natalia Klimek, Wiktoria Stalec, Gabriela Zaręba
Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w przeglądzie a laureatom serdecznie gratulujemy.

Gminny Żłobek w Żyrakowie: tel. 146876317, zlobek@zyrakow.pl, www.zlobekzyrakow.pl