Wykaz nieruchomości przeznaczonych do sprzedaży

Informujemy, iż w Biuletynie Informacji Publicznej pojawił się wykaz dotyczący nieruchomości przeznaczonych do sprzedaży w miejscowości Wola Wielka.

Wykaz nieruchomości przeznaczonych do sprzedaży

Informujemy, iż w Biuletynie Informacji Publicznej pojawił się wykaz dotyczący nieruchomości przeznaczonych do sprzedaży w miejscowości Straszęcin.

Wykaz nieruchomości przeznaczonej do sprzedaży w drodze bezprzetargowej

Informujemy, iż w Biuletynie Informacji Publicznej pojawił się wykaz dotyczący nieruchomości przeznaczonych do sprzedaży w drodze bezprzetargowej w miejscowości Nagosznyn.

Punkt poboru próbek krwi

W ośrodku zdrowia w Żyrakowie funkcjonuje punkt poboru próbek (krwi i moczu). Z możliwości oddania swoich próbek do badań mogą skorzystać pacjenci ośrodka zdrowia w Żyrakowie. Materiał do badań można oddać w każdy wtorek i czwartek w godzinach od 7.00 do 9.00. Badania dla pacjentów spoza ośrodka a także wszystkie badania nie będące w gestii lekarza POZ są odpłatne.

Godziny otwarcia

Informujemy, że z dniem 1 marca 2019 r. zostały zmienione godziny pracy Urzędu Gminy w Żyrakowie. Urząd Gminy pracuje w następujących godzinach:

poniedziałek – od 08:00 do 16:00
wtorek - piątek – od 07:00 do 15:00

Pogoda dla gminy Żyraków

"Z Kujawskim pomagamy pszczołom"

Serdecznie zapraszamy do udziału w konkursie grantowym "Z Kujawskim pomagamy pszczołom". Na zwycięzców czekają granty o łącznej wartości 100.000 złotych.

Pszczoły to wyjątkowe owady. Zawdzięczamy im owoce, warzywa, kawę, oleje, a nawet ubrania i kosmetyki. Już od wczesnej wiosny pszczoły ruszają do pracy - zapylają kwitnące sady, parki czy ogrody, dostarczające pożywienie zarówno dla nas, jak i dla zwierząt.

Tymczasem jednym z głównych zagrożeń dla pszczół jest brak pokarmu, czyli roślin bogatych w nektar i pyłek. Niestety nie wszystkie kwitnące rośliny są przyjazne pszczołom. Dlatego tak ważne jest świadome tworzenie bazy pokarmowej, czyli miejsc, gdzie te pożyteczne owady znajdą pożywienie niezbędne im do przetrwania i rozwoju.

Posadźmy razem milion kwiatów
W związku z tym zapraszamy do udziału w konkursie grantowym "Z Kujawskim pomagamy pszczołom". Każdy z nas może podjąć działanie na rzecz pszczół, sadząc odpowiednie kwiaty w swoim otoczeniu. Przyłącz się do nas - niech świat wokół zakwitnie dla pszczół. Posadź z nami milion kwiatów i pozyskaj dofinansowanie na swoje działania!

Pula środków przeznaczonych na dofinansowanie to aż 100.000 złotych. O granty mogą starać się m.in. organizacje pozarządowe, gminy, parki narodowe, parki krajobrazowe, muzea, skanseny, lokalne grupy działania oraz inne podmioty z terenu całej Polski, spełniające wymagania Regulaminu.

Termin składania prac konkursowych mija 7 maja o godzinie 23:59. Ogłoszenie wyników nastąpi 5 czerwca, w Światowy Dzień Ochrony Środowiska.

Regulamin konkursu, formularz wniosku oraz szczegółowe informacje dostępne są na stronie: http://www.pomagamypszczolom.pl/program/konkurs-grantowy/

W razie pytań odnośnie konkursu, możesz do nas napisać: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub zadzwonić: 794 169 207 (od poniedziałku do piątku, w godzinach 10.00 - 15.30)

Konkurs "Z Kujawskim pomagamy pszczołom" jest częścią programu odpowiedzialności społecznej, realizowanego przez ZT "Kruszwica" S.A. Program "Z Kujawskim pomagamy pszczołom" inspiruje lokalne społeczności do podejmowania działań na rzecz poprawy warunków życia pszczół, m.in. trzmieli, lepiarek, pszczolinek, porobnic i pszczół miodnych, poprzez zwiększanie dla nich bazy pokarmowej.
ZT "Kruszwica" poprzez realizację programu chce wzmacniać świadomość społeczną w zakresie relacji między pszczołami a bioróżnorodnością. Za organizację konkursu grantowego odpowiada Fundacja "Za górami, za lasami".

Gminny Żłobek w Żyrakowie: tel. 146876317, zlobek@zyrakow.pl, www.zlobekzyrakow.pl