Wspieranie i upowszechnianie kultury fizycznej

Informujemy iż z dniem dzisiejszym na platformie BIP pojawiła się oferta realizacji zadania publicznego:

"Wspieranie i upowszechnianie kultury fizycznej"

Oferta realizacji zadania publicznego

"Upowszechnianie kultury fizycznej i sportu dzieci i młodzieży w 2019 roku z różnych dyscyplin sportowych"

Kompetentni z zakresu obsługi komputera, E-Seniorzy Gminy Żyraków

W dniu 16.04.2019 r. odbyło się ostatnie spotkanie szkoleniowe z seniorami z terenu Gminy Żyraków, realizowane przez Gminę Żyraków wspólnie z Rzeszowską Agencją Rozwoju Regionalnego w Rzeszowie. Dyplomy gratulacyjne uczestnikom projektu ”Podkarpacki e-Senior” z tej okazji wręczył Wójt Gminy Żyraków pan Marek Rączka. Gratulując nabytych umiejętności i kompetencji cyfrowych, Wójt podkreślił w swoich słowach skierowanych do seniorów znaczenie i udział urządzeń mobilnych w obecnym życiu codziennym. Spotkanie było również okazją do złożenia życzeń seniorom na nadchodzące święta Wielkanocne.

W projekcie realizowanym na terenie Gminy Żyraków wraz z RARR w Rzeszowie uczestniczyło dziesięciu seniorów (osoby powyżej 65 roku życia) z terenu Gminy Żyraków. W cyklicznych (cotygodniowych) szkoleniach seniorzy nabywali umiejętności pod okiem trenera. Były to zajęcia teoretyczne jak i praktyczne przy komputerach, smartfonach i tabletach. Salę (Sala Teatralna ZSP w Żyrakowie) udostępniła Dyrektor ZSP w Żyrakowie. Internet bezprzewodowy dla celów szkoleniowych udostępniła Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Żyrakowie.

Program szkoleniowy zakłada jeszcze udział uczestników w 3 spotkaniach animacyjnych. Zostaną one przeprowadzone również w cyklach cotygodniowych. Mają one za zadanie utrwalenie nabytych umiejętności i wiedzy. Spotkania te zostaną już przeprowadzone przez animatora Urzędu Gminy w Żyrakowie.

Gratulujemy naszym Seniorom!