W skrócie

Wykaz nieruchomości przeznaczonych do sprzedaży

Informujemy, iż w Biuletynie Informacji Publicznej pojawił się wykaz dotyczący nieruchomości przeznaczonych do sprzedaży w miejscowości Wola Wielka.

Wykaz nieruchomości przeznaczonych do sprzedaży

Informujemy, iż w Biuletynie Informacji Publicznej pojawił się wykaz dotyczący nieruchomości przeznaczonych do sprzedaży w miejscowości Straszęcin.

Wykaz nieruchomości przeznaczonej do sprzedaży w drodze bezprzetargowej

Informujemy, iż w Biuletynie Informacji Publicznej pojawił się wykaz dotyczący nieruchomości przeznaczonych do sprzedaży w drodze bezprzetargowej w miejscowości Nagosznyn.

Punkt poboru próbek krwi

W ośrodku zdrowia w Żyrakowie funkcjonuje punkt poboru próbek (krwi i moczu). Z możliwości oddania swoich próbek do badań mogą skorzystać pacjenci ośrodka zdrowia w Żyrakowie. Materiał do badań można oddać w każdy wtorek i czwartek w godzinach od 7.00 do 9.00. Badania dla pacjentów spoza ośrodka a także wszystkie badania nie będące w gestii lekarza POZ są odpłatne.

Godziny otwarcia

Informujemy, że z dniem 1 marca 2019 r. zostały zmienione godziny pracy Urzędu Gminy w Żyrakowie. Urząd Gminy pracuje w następujących godzinach:

poniedziałek – od 08:00 do 16:00
wtorek - piątek – od 07:00 do 15:00

Gościmy

Odwiedza nas 29 gości oraz 0 użytkowników.

Wyszukiwarka

Pogoda dla gminy Żyraków

Na krańcu świata - półkolonia dla dzieci

,,Na krańcach świata” taki tytuł przewodni ma w tym roku półkolonia w Straszęcinie, która rozpoczęła się 1 sierpnia i trwać będzie do 14 sierpnia 2014r. Organizatorem letniego wypoczynku dzieci jest Gmina Żyraków. Uczestniczy w niej 25 dzieci z Publicznej Szkoły Podstawowej w Straszęcinie i  5 dzieci z Publicznej Szkoły Podstawowej w Żyrakowie. Zajęcia prowadzone są przez wychowawców: Barbarę Różańską i Monikę Rogowską  w godzinach 7.45 – 16.15. Kierownikiem półkolonii jest Alicja Błońska.

Każdego dnia dzieci „wyruszają” w podróż dookoła świata. Zatrzymują się w krajach które  zachwycają kulturą, architekturą, regionalnymi  potrawami oraz charakterystycznymi obyczajami. Potwierdzają to nazwy zajęć: Ganges święta rzeka Indii, na krawędzi Wielkiego Kanionu, w dorzeczu Amazonki, amerykańska przygoda, największe rzeki i zbiorniki wodne w Meksyku, kolczaste sawanny Teksasu. W programie półkolonii realizowany jest również program profilaktyczny pt. ,,Być razem – odnaleźć siebie”.

 

Oprócz ciekawych zajęć m.in. plastycznych z decoupage dzieci uczestniczą w wycieczkach. Odwiedziły już Zagrodę Edukacyjną Ranczo Pstrągowa. To znakomite miejsce do wypoczynku i edukacji dla małych i nieco starszych dzieci. Relaks na łonie natury to idealny sposób na rozstanie się z myślami o szkole i problemach dnia codziennego. Dzieci w naturalny sposób poznawały prawa rządzące w przyrodzie. Miały możliwość zwiedzania terenu  Mini ZOO w towarzystwie oswojonych zwierząt: lam, owiec, danieli.  Półkoloniści byli też w kinie  w Rzeszowie na filmie pt. ,,Gank Wiewióra”. W planie jest również basen w Dębicy oraz wycieczka do Osady Słowiańskiej w Stobiernej. Na zakończenie półkolonii odbędzie się uroczyste ognisko wraz z degustacją potraw z krajów które poznały.

 

     

 Informator

Urząd Gminy w Żyrakowie: tel. 146807121, fax: 146807124, gmina@zyrakow.plwww.zyrakow.pl

GOPS Żyraków: tel. 146807105, 146807104, gopszyrakow@zyrakow.plwww.gopszyrakow.pl

Gminny Zakład Gospodarki Komunalnej w Żyrakowie: tel. 146822638, gzgk_zyrakow@interia.pl

Zespół Obsługi Finansowo Administracyjnej: tel. 146822636, 146822911, 146822921, zofa@zyrakow.pl

Centrum Kultury i Promocji w Żyrakowie tel. 146812819, ckipzyrakow@gmail.comwww.ckip-zyrakow.org

Gminna Biblioteka Publiczna w Żyrakowie: tel. 146822892, bibliotekazyrakow@gmail.com, www.bibliotekazyrakow.pl

Gminny Żłobek w Żyrakowie: tel. 146876317, zlobek@zyrakow.pl, www.zlobekzyrakow.pl

 Gminny Samodzielny Zakład Opieki Zdrowotnej: tel. 146701217