Gościmy

Odwiedza nas 37 gości oraz 0 użytkowników.

Wyszukiwarka


Zmiana czasu z "letniego" na "zimowy"

Państwowa Komisja Wyborcza przypomina, że w nocy z soboty 24 października w niedzielę 25 października r. nastąpi zmiana czasu z "letniego" na "zimowy" (wskazania cofamy o godz. 3.00 na godz. 2.00)

14 b.m., w Zespole Szkół Publicznych w Korzeniowie, odbyły się gminne obchody  Dnia Edukacji Narodowej. Prócz zaproszonych nauczycieli uczestniczyli w niej przedstawiciele samorządu - pani Maria Bodzioch, przewodnicząca Rady Gminy, pani Marzena Marzec, przewodnicząca Komisji Oświaty, radni: pani Zuzanna Janora i pan Andrzej Leja, sołtys wsi Korzeniów, pani Agnieszka Leska,   wraz z Radą Sołecką – a także pani Danuta Klabacha, prezes Banku Spółdzielczego w Żyrakowie, kierownicy gminnych jednostek organizacyjnych i referatów Urzędu Gminy, członkinie miejscowego Koła Gospodyń Wiejskich,  Rada Rodziców, nauczyciele, pracownicy obsługi Szkoły i przede wszystkim jej uczniowie, którzy – przygotowani przez nauczycieli (Zofia Rej, Marta Ortyl – Neville, Marta Sobuś i Marek Ruda) - zadbali, by wdzięk najmłodszych wykonawców i powagę chwili zrównoważyć humorem, ukazującym „organizmy” szkolnej biocenozy: uczniowskie („ziewacz pospolity”, „zapominajek zwyczajny”, „boligłówka pospolita”, „wykrętnik białoskóry”, „ściągacz pospolity” czy „przemądrzalec odpychający”) i nauczycielskie („anioł”, „luzak”, „sceptyk”, „służbista” i „aktywista”). O oprawę i organizację spotkania zadbali wszyscy nauczyciele i pracownicy Szkoły w Korzeniowie, a zwłaszcza: Maria Kuczkowska – Durlak, Lidia Popadziuk, Anna Grzywacz, Lidia Domagała, Anna Kołodziej, Bernard Stec, Aleksandra Węgrzyn i Zofia Tokarz.

Komunikat

W związku z zarządzeniem Nr 45/2015 Starosty Dębickiego – Szefa Obrony Cywilnej Powiatu z dnia 8 października 2015r. w sprawie udziału w wojewódzkim treningu systemu powszechnego ostrzegania i alarmowania ludności cywilnej o zagrożeniu z powietrza w ramach ogólnokrajowego ćwiczenia „RENEGADE- SAREX 15/11”, 

informuję,

że w dniach 13-15 października 2015r. między godz. 9.00 a 15.00 na terenie gminy Żyraków zostanie przeprowadzona głośna próba uruchomienia systemów alarmowych na budynkach remiz w ramach w/w ćwiczenia.

2 września 2015 roku uczniowie Zespołu Szkół Publicznych w Straszęcinie wzięli udział w wycieczce do Krakowa i Wieliczki. Środki finansowe na ten wyjazd pozyskano z Fundacji PZU programu dotacyjnego PZU z kulturą.  Uczestnicy wycieczki  podziwiali Smoczą Jamę i najsłynniejszy  symbol Krakowa – Smoka Wawelskiego, zwiedzili Katedrę Wawelską, Dzwon Zygmunt znajdujący się w starej wieży obronnej Zamku Królewskiego na Wzgórzu Wawelskim. Każdy dotknął serca dzwonu, bowiem jak mówi legenda, dzięki temu spełniają się życzenia.  Potem zobaczyli Bazylikę Franciszkanów i znajdujący się tam witraż Stanisława Wyspiańskiego zatytułowany "Bóg Ojciec - Stań się", a także Okno Papieskie i dziedziniec Collegium Maius. Kolejna atrakcją było zwiedzanie Kościoła Mariackiego oraz Muzeum Narodowego   w Sukiennicach. Po Krakowie przyszła kolej na Wieliczkę, gdzie zachwycili się Kopalnią Soli i Muzeum Żup Krakowskich. Wszyscy wrócili  zachwyceni i pełni wrażeń.

Uczniowski Klub Sportowy „Kępa”, Stowarzyszenie „Dziesiątka” oraz Parafia NSPJ w Dębicy-Latoszyn byli organizatorami rajdu rowerowego, który odbył się w sobotę 3 października 2015 r. Po raz kolejny organizatorzy wytyczyli trasę rajdu przez piękne tereny gminy Żyraków. Tym razem 34 km trasa wiodła z Dębicy przez Straszęcin, Wolę Wielką, Wiewiórkę, Zasów, Mokre, Wolę Żyrakowską. Gdzie zorganizowano postój na terenie Centrum Kultury i Promocji. Organizatorzy zadbali o to, aby 80 osobowa grupa uczestników rajdu mogła zregenerować siły korzystając z ciepłych posiłków. Po godzinnym postoju uczestnicy w asyście Policji i Straży Miejskiej na rowerach ruszyli w dalszą trasę przez Żyraków i Zawierzbie do Dębicy.

W niedzielę 4 października 2015 roku AK Stomil we współpracy z Wójtem Gminy Żyraków zorganizowali Super Oes Millenium. Bazą zawodów był Hotel Millenium w Żyrakowie, zaś zawodnicy rywalizowali na krętym 1,5 km odcinku specjalnym „Cieszęciny”, który pokonywali trzykrotnie. Na starcie pojawiło się 46 załóg, poniżej przedstawiamy wyniki:

Klasa „Gość”

  1. Maciej Hawro / Sławomir Leja - Renault Clio
  2. Adam Sidor / Joanna Sidor - Subaru Impreza GT
  3. Marcin Wilusz / Martyna Wilusz - Renault Clio

Bobrowa k. Dębicy tel. 508 861 894

Bobrowa k. Dębicy tel. 508 861 894

Bobrowa k. Dębicy tel. 508 861 894

Bobrowa k. Dębicy tel. 508 861 894

 

W dniu 27 września  na kompleksie sportowym w Pustyni odbyły się Powiatowe Zawody Sportowo-Pożarnicze Ochotniczych Straży Pożarnych powiatu dębickiego.  W zawodach udział wzięło 21 drużyn ( 11 męskich i 10 żeńskich). Oficjalnego otwarcia zawodów dokonał Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Dębicy druh Władysław Radzik. Podczas swojego wystąpienia Prezes  wyróżnił zawody jako jeden z ważnych elementów szkolenia, a co za tym idzie przygotowania sprawnościowego do rzeczywistych działań ratowniczo – gaśniczych, jakie OSP wraz z Państwową Strażą Pożarną prowadzą na co dzień. Gminę Żyraków reprezentowały dwie drużyny męskie z jednostek OSP Nagoszyn i OSP Góra Motyczna oraz trzy drużyny żeńskie z jednostek OSP Góra Motyczna, OSP Wiewiórka i OSP Wola Żyrakowska.

Zgodnie z „Kalendarzowym planem działania w zakresie bezpieczeństwa, zarządzania kryzysowego i obrony cywilnej Gminy Żyraków na 2015r.” w dniu 30 września 2015r. gmina Żyraków  uczestniczyła w „Powiatowym Kompleksowym  Ćwiczeniu Zgrywającym Obrony Cywilnej” nt. „Realizacja zadań związanych z ochroną ludności”. Celem i istotą ćwiczenia było przede wszystkim praktyczne sprawdzenie funkcjonowania systemów i procedur obrony cywilnej i zarządzania kryzysowego oraz doskonalenie współpracy poszczególnych służb i instytucji. W ramach ćwiczenia przeprowadzono praktyczny pokaz działania sił ratowniczych podczas wybuchu pożaru na terenie kompleksu sportowego Arena Park w miejscowości Straszęcin.

Informator

Urząd Gminy w Żyrakowie: tel. 146807121, fax: 146807124, gmina@zyrakow.plwww.zyrakow.pl

GOPS Żyraków: tel. 146807105, 146807104, gopszyrakow@zyrakow.plwww.gopszyrakow.pl

Gminny Zakład Gospodarki Komunalnej w Żyrakowie: tel. 146822638, gzgk_zyrakow@interia.pl

Zespół Obsługi Finansowo Administracyjnej: tel. 146822636, 146822911, 146822921, zofa@zyrakow.pl

Centrum Kultury i Promocji w Żyrakowie tel. 146812819, ckipzyrakow@gmail.comwww.ckip-zyrakow.org

Gminna Biblioteka Publiczna w Żyrakowie: tel. 146822892, bibliotekazyrakow@gmail.com, www.bibliotekazyrakow.pl

 Gminny Samodzielny Zakład Opieki Zdrowotnej: tel. 146701217