Gościmy

Odwiedza nas 54 gości oraz 0 użytkowników.

Wyszukiwarka

Pogoda dla gminy Żyraków


Komunikat

 

Urząd Gminy w Żyrakowie informuje zainteresowanych mieszkańców, że na terenie Gminy Żyraków żużle i popioły w miesiącu kwietniu 2016 r. będą odbierane z pod posesji w dniu odbioru odpadów zmieszanych na terenie wszystkich miejscowości.

Urząd Gminy w Żyrakowie informuje zainteresowanych mieszkańców, że na terenie Gminy Żyraków żużle i popioły w miesiącu kwietniu 2016 r. będą odbierane z pod posesji w dniu odbioru odpadów zmieszanych na terenie wszystkich miejscowości.

 

W Niedzielę Palmową (20 marca 2016 r.), w Zespole Szkół Ekonomicznych im. Janusza Korczaka w Dębicy odbył się jubileuszowy, X Powiatowy Konkurs na Pisankę Ludową i Plastykę Obrzędową oraz Kiermasz Wielkanocny. Wśród uczestników, były również stowarzyszenia i koła gospodyń, reprezentujące Gminę Żyraków: Stowarzyszenie Gospodyń Wiejskich „Górzanki”, Stowarzyszenie „Zasowianki”, Stowarzyszenie Kobiet  na Rzecz Środowiska Wiejskiego w Żyrakowie, Stowarzyszenie „Razem w Przyszłość” w Woli Żyrakowskiej, KGW w Korzeniowie, KGW w Straszęcinie, KGW w Woli Wielkiej. Reprezentantki naszej Gminy, a zarazem twórczynie stołów wielkanocnych, wykazały się dużą pomysłowością, zachowując równocześnie tradycyjność i oryginalność. W konkursie wzięły również udział WTZ z Bobrowej Woli, ZAZ z Woli Żyrakowskiej oraz osoby indywidualne z terenu Gminy Żyrakow. 

Więcej na stronach starostwa powiatowego w Dębicy...

W dniu 9 marca 2016 r. w siedzibie CKiP w Woli Żyrakowskiej ogłoszone zostały wyniki VII Gminnego Konkursu Plastycznego na Kartkę Wielkanocną. Komisja w składzie: Renata Piękoś – plastyk, przewodnicząca, Agata Dziedzic – plastyk oraz Krzysztof Pietrucha po obejrzeniu 165 kartek świątecznych, które wpłynęły na konkurs, przyznała:

w kategorii: Przedszkola i Klasa I

  • I miejsce – Jakub Wiercioch  - PSP w Zasowie
  • II miejsce – Kalina Grześkiewicz – Zasów
  • III miejsce – Karolina Sołowska – PSP w Zasowie
  • III miejsca – Joanna Grześkiewicz – PSP w Zasowie

Jak co roku Centrum Kultury i Promocji w Żyrakowie było organizatorem Kiermaszu Wielkanocnego, w trakcie którego odbył się również „XXI Gminny Konkurs na Pisankę Ludową i Plastykę Obrzędową związaną z okresem Wielkanocy”. Głównym celem jaki przyświeca organizacji kiermaszu jest promocja lokalnych twórców ludowych, utrwalanie świątecznych tradycji i zwyczajów oraz integracja środowisk lokalnych. Tegoroczna impreza odbyła się 11 marca, w siedzibie CKiP w Woli Żyrakowskiej. W godzinach od 16 do 19 można było podziwiać i zakupić wykonane różnymi metodami pisanki, kolorowe stroiki i ręcznie robione ozdoby świąteczne. Dla uczestników przygotowano słodki poczęstunek a na sali panowała iście świąteczno - wiosenna atmosfera. Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem, a poziom artystyczny wykonania był naprawdę wysoki, zatem komisja miała trudne zadanie, by wybrać zwycięzców. Wszystkim uczestnikom gratulujemy i dziękujemy za zaangażowanie i wkład włożony w kultywowanie pięknej tradycji.

W dniu 18 marca 2016 r. w Dworku w Straszęcinie ogłoszone zostały wyniki eliminacji gminnych XVIII Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego dla Dzieci i Młodzieży pod hasłem ,,W trosce o nasze bezpieczeństwo". Laureaci z rąk Wójta Gminy Żyraków Marka Rączki oraz Prezesa Gminnego ZOSPRP Adama Strojka otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody. Wszystkim serdecznie gratulujemy.

Poniżej przedstawiamy wyniki konkursu:

Kategoria klasy: I-III - 17 prac

I miejsce:

  • Wiktoria Ladzińska kl.I Świetlica Straszęcin

W dniu 16 marca 2016 roku w Zespole Szkół Publicznych w Żyrakowie zorganizowano gminne eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej (OTWP) pod hasłem „Młodzież zapobiega pożarom”. Poprzedzono je rozgrywkami na szczeblu szkolnym przeprowadzonymi w miesiącu lutym. W gminnych eliminacjach wzięło udział 36 uczniów z terenu Gminy Żyraków rywalizujących w trzech grupach wiekowych: I – grupa –uczniowie szkół podstawowych, II grupa – gimnazjaliści i III grupa – uczniowie szkół ponadgimnazjalnych. Organizatorami OTWP byli: Urząd Gminy w Żyrakowie, Zarząd Oddziału Gminnego Ochotniczych Straży Pożarnych w Żyrakowie i Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Dębicy.

W sobotę 12.03.2016r. na hali Zespołu Szkół nr.2 im. Eugeniusza Kwiatkowskiego w Dębicy odbyły się Powiatowe Zawody w piłkę siatkową mężczyzn. W turnieju brało udział 5 drużyn : Gmina Żyraków , Gmina Dębica, Gmina Pilzno, Miasto Dębica, Jodłowa. System rozgrywek każdy z każdym do samego końca trzymał kibiców w napięciu bo dopiero ostatni mecz zadecydował o zwycięstwie w tym turnieju. Mistrzem Powiatu Dębickiego została gmina Żyraków wygrywając wszystkie mecze bez straty seta.Najlepszym zawodnikiem turnieju został rozgrywający drużyny z Żyrakowa Tomasz Sak. Wygrana ta dała drużynie z Żyrakowa przepustkę do startu w zawodach wojewódzkich które odbędą w połowie kwietnia. Skład drużyny : Maksymilian Pazdan(k), Krystian Mróz, Sebastian Książek, Piotr Moskal, Piotr Kalita, Jakub Kalita, Tomasz Sak, Łukasz Ćwik.

Zarządzenie nr 8/2016

Wójta Gminy Żyraków

z dnia 24.02.2016 r.

w sprawie:

ogłoszenia otwartego konkursu ofert na realizację zadań publicznych w 2016 roku.

Dyżur poselski Posła na Sejm RP Kazimierza Moskala w Urzędzie Gminy w Żyrakowie w dniu 14 marca 2016 r. jest odwołany z powodu wykonywania innych ważnych obowiązków poselskich.

W dniach 05-06.03.2016r. w hali sportowej Zespołu Szkół Publicznych w Żyrakowie odbyły się Mistrzostwa Polski Województw Drużyn Mieszanych Juniorów Młodszych i Młodzików Młodszych w badmintonie. W zawodach wystąpiło 19 drużyn z 8 województw , tj.: Wielkopolska, Mazowieckie, Opolskie, Dolnośląskie, Śląskie, Podlaskie, Świętokrzyskie, Małopolskie oraz Podkarpackie. W sumie na starcie stanęło 153 zawodników. Województwo podkarpackie reprezentowali również zawodnicy UKS „Orbitek” Straszęcin, a byli to: Magdalena Golenia, Jakub Kufel, Kamil Michałek, Konrad Krystek, Joanna Szerszeń, Emilia Skrzek, Arkadiusz Dydyński oraz Klaudia Zator. W uroczystym otwarciu oraz zakończeniu Mistrzostw udział wzięli , m.in.: Andrzej Dera (minister w kancelarii Prezydenta), Kazimierz Moskal (poseł na Sejm), Władysław Ortyl (Marszałek Województwa Podkarpackiego), Marek Krajewski (Prezes Polskiego Związku Badmintona). Organizatorem był Uczniowski Klub Sportowy „Orbitek” Straszęcin na czele z Andrzejem Rachwałem i Piotrem Skrzekiem. Natomiast współorganizatorami i jednocześnie gospodarzami byli: Urząd Gminy Żyraków na czele z wójtem Markiem Raczką, Centrum Kultury i Promocji w Żyrakowie, który zapewniło obsługę muzyczną i fotograficzną mistrzostw,   Zespoły Szkół Publicznych w Żyrakowie i w Straszęcinie na czele z ich dyrektorkami tj. Elżbietą Ulak oraz Alicja Błońską. Patrona honorowy objął Marszałek Województwa Podkarpackiego  –Władysław Ortyl. Podkarpacie zdobyło medal brązowy w kategorii Juniorów Młodszych.

Informujemy mieszkańców Gminy Żyraków, zainteresowanych tematyką energooszczędności, że w dniu 30.03.2016 r. o godz. 18.00 w Centrum Kultury i Promocji w Woli Żyrakowskiej, będzie prowadzone spotkanie informacyjne dotyczące Odnawialnych Źródeł Energii. Tematem przewodnim spotkania będą Dotacje na własną mikro elektrownię fotowoltaiczną. 

Plan spotkania:

  • Istota fotowoltaiki
  • Możliwości, które daje Ustawa z dnia 20 lutego 2015 r. o Odnawialnych Źródłach Energii
  • Dofinansowanie oraz źródła finansowania inwestycji fotowoltaicznych
  • Omówienie Programu Prosument
  • Analiza kosztów prądu wraz z symulacją dobrania własnej instalacji fotowoltaicznej

Zarządzenie nr 8/2016

Wójta Gminy Żyraków

z dnia 24.02.2016 r.

w sprawie:

ogłoszenia otwartego konkursu ofert na realizację zadań publicznych w 2016 roku.

Ogłoszenie

Kierownik Biura Powiatowego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa zaprasza w dniu 14-03-2016 r. /poniedziałek/ o godz. 13.00 na szkolenie dla rolników, koordynatorów oraz stażystów z zakresu "Płatności w ramach systemów wsparcia bezpośredniego Kampania 2016". Miejsce szkolenia - Zespół Szkół Publicznych w Żyrakowie.

(-) Kierownik Biura Powiatowego
Zbigniew Siedlarz

W związku z awarią systemów informatycznych firmy obsługującej domenę Gminy Żyraków informujemy iż tymczasowo nie działa poczta elektroniczna w domenie zyrakow.pl

Korespondencję prosimy kierować na adres e-mail: zyrakow@zyrakow.itl.pl

Jak co roku Gminna Biblioteka Publiczna w Żyrakowie wraz z filiami bibliotecznymi zorganizowała różnorodne tematycznie spotkania dla najmłodszych czytelników. Podczas nich dzieci miały okazję poznać cywilizację starożytnego Egiptu, zapoznać się z wielkanocną tradycją robienia palm, a także posłuchać bajkowych historii. Zajęcia wzbogacone zostały o różne techniki plastyczne. Dzieci wykonały wiele ciekawych prac: figurki z masy solnej, papirus, piramidy, egipskie naszyjniki, maski, portrety faraona, zakładki z hieroglifami, kwiaty z krepiny, palmy, papierowe bałwanki, torebki, baranki i wiele innych. Nie zabrakło również zabaw ruchowych, konkursów, gier planszowych, edukacyjnych i wycieczek. Zajęcia były świetnym sposobem na miłe spędzenie wolnego czasu, okazją nie tylko do świetnej zabawy ale także do zdobycia wiedzy.

Czytaj więcej na stronach GBP w Żyrakowie ...

Informator

Urząd Gminy w Żyrakowie: tel. 146807121, fax: 146807124, gmina@zyrakow.plwww.zyrakow.pl

GOPS Żyraków: tel. 146807105, 146807104, gopszyrakow@zyrakow.plwww.gopszyrakow.pl

Gminny Zakład Gospodarki Komunalnej w Żyrakowie: tel. 146822638, gzgk_zyrakow@interia.pl

Zespół Obsługi Finansowo Administracyjnej: tel. 146822636, 146822911, 146822921, zofa@zyrakow.pl

Centrum Kultury i Promocji w Żyrakowie tel. 146812819, ckipzyrakow@gmail.comwww.ckip-zyrakow.org

Gminna Biblioteka Publiczna w Żyrakowie: tel. 146822892, bibliotekazyrakow@gmail.com, www.bibliotekazyrakow.pl

Gminny Żłobek w Żyrakowie: tel. 146876317, zlobek@zyrakow.pl, www.zlobekzyrakow.pl

 Gminny Samodzielny Zakład Opieki Zdrowotnej: tel. 146701217