Gościmy

Odwiedza nas 36 gości oraz 0 użytkowników.

Wyszukiwarka

Pogoda dla gminy Żyraków


21 stycznia 2019 r. na XXVIII Przeglądzie Teatrów Jasełkowych w Głogowie Małopolskim Gminę Żyraków prezentowały trzy grupy: Zespół Szkół w Żyrakowie z przedstawieniem "Betlejem jest wśród nas" - laureaci Przeglądu Gminnego, Grupa Teatralna "Ile do dzwonka" działająca przy CKiP z prezentacją pod nazwą "Hej Kolęda, Kolęda" oraz druhny i druhowie z Jednostki OSP z Woli Żyrakowskiej  z Bożonarodzeniowym Teatrem Cieni pt."Jasełka malowane światłem". Komisja Oceniająca w kategorii: Grupy wielopokoleniowe, w tym grupy dorosłych - nasi strażacy otrzymali I miejsce! Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych artystycznych sukcesów!

 

Na sali sportowej w ZSP w Żyrakowie odbyło się II Otwarte Grand Prix Podkarpacia w Tenisie Stołowym ku pamięci Marcina Przydzielskiego. Do Żyrakowa przyjechało 238 zawodników z różnych województw aby uczcić tragicznie zmarłego w 2012 roku znakomitego zawodnika z LUKS ZSP Zasów. Zawodnicy rywalizowali w 12 kategoriach kategoriach wiekowych. Do 13 lat dz. i chł., 14-16 lat dz. i chł., 17-19 lat dz. i chł. Pow. 20 lat kobiety, 20-39 lat mężczyźni (bez licencji), 20-39 lat (z licencją), 40-59 lat ( bez licencji ), 40-59 -lat (z licencją). Pow. 60 lat. Organizatorami turnieju byli: Wójt Gminy Żyraków, LUKS ZSP Zasów, UKS SP Korzeniów przy współpracy z Podkarpackim Okręgowym Związkiem Tenisa Stołowego w Rzeszowie. Piękne puchary i statuetki wręczali najlepszym zawodnikom m.in. siostra Marcina p. Agnieszka Przydzielska i Wójt Gminy Żyraków p. Marek Rączka. Wyniki z poszczególnych kategorii wiekowych znajdują się na stronie internetowej www.pozts.pl.

W niedzielny wieczór 27 stycznia 2018 r., o godz. 17.00 w Kościele Parafialnym Wszytskich Świętych w Straszęcinie odbył się niezwykły Koncert Noworoczny, na który wcześniej serdecznie wszystkich zaprosili organizatorzy: Wójt Gminy Żyraków, Powiat Dębicki, Parafia Wszytskich Świętych w Starszęcinie, Centrum Kultury i Promocji w Żyrakowie, Zespół Szkół w Żyrakowie oraz Stowarzyszenie Orkiestra Dęta Gminy Żyraków.  Do wysłuchania Koncertu z życzeniami wspaniałych i niezapomnianych chwil zaprosiła prowadząca Dyrektor CKiP Pani Aneta Domaradzka. Oficjalnie wszystkich: zaproszonych Gości, licznie zgromadzoną publiczność, wykonawców w imieniu pozostałych  Organiztaorów powitał Wójt Gminy Żyraków Pan Marek Rączka.  

22 stycznia o godz. 16.30 w Zespole Szkół w Bobrowej z okazji Dnia Babci i Dziadka odbyła się niesamowita impreza, która rozpoczęła się od przestawienia jasełkowego w wykonaniu przedszkolaków. Dla Seniorów wystąpiła wspaniała Kapela Ludowa "ISKIERCZANIE" z Latoszyna, która znana jest nie tylko z występów w Powiecie Dębickim, ale również koncertuje w wielu miejscach w Polsce. Odnoszą sukcesy - mają na swoim koncie wiele znaczących tytułów. Korzystając z okazji Dyrektor Zespołu Szkół w Bobrowej Robert Madej wręczył wójtowi Złotą Rączkę Marka, a jego zastępcy Złotą Regułę Grzegorza w podziękowaniu za przeprowadzenie remont budynku przedszkola.

Na stronie Biuletynu Informacji Publicznej pojawiła się oferta realizacji zadania publicznego pod nazwą: "Upowszechnianie kultury fizycznej i sportu dzieci i młodzieży w 2019 roku z różnych dyscyplin sportowych"

Więcej informacji:

23 stycznia GBP w Żyrakowie gościła Tanyę Valko autorkę arabskiej sagi. Tanya Valko to pseudonim literacki absolwentki Uniwersytetu Jagiellońskiego, nauczycielki w Szkole Polskiej w Libii, długoletniej asystentki Ambasadorów RP.  Ponad  20 –letni pobyt w krajach arabskich, efekt studiów i badań w tym w Arabii Saudyjskiej zaowocował napisaniem  arabskiej sagi, a następnie azjatyckiej sagi. Historia jej bohaterek jest oparta na prawdziwych doświadczeniach libijskich przyjaciół. Autorka opowiadała o życiu młodych Europejek, które poznały i związały się z Arabami oraz o zderzeniu z ich kulturą. Przybliżyła słuchaczom jak wygląda codzienne życie kobiet, dzieci, ofiar arabskiej wiosny, kalifatu oraz pseudo Państwa Islamskiego. Nie zabrakło wielu pytań od czytelników, a nawet dyskusji. Autorka złożyła pamiątkowe wpisy do wielu zakupionych książek. Spotkanie przebiegło w miłej atmosferze i na długo pozostanie w pamięci czytelników. 

Czytaj więcej na stronach GBP w Żyrakowie ...

W dniu 19 stycznia 2019 roku w świetlicy remizy OSP w Zasowie odbyło się tradycyjne spotkanie opłatkowe strażaków OSP z terenu gminy Żyraków. Uroczystość była okazją do złożenia wzajemnych życzeń świąteczno-noworocznych, tradycyjnego przełamania się opłatkiem, jak również wspólnego śpiewania kolęd. Podczas uroczystości Wójt Gminy Żyraków złożył podziękowania wszystkim strażakom za kolejny rok ofiarnej i bezinteresownej służby ludziom oraz obecność we wszystkich dziedzinach życia społecznego, w których jednostki OSP znajdują swoje miejsce i realizują różnorakie zadania.

XXVII Finał Wielkiej Orkiestry przebiegał pod hasłem: „POMAGANIE JEST DZIECINNE PROSTE. Gramy dla dzieci małych i bez focha - na zakup sprzętu dla specjalistycznych szpitali dziecięcych”. Orkiestra zagrała również w Gminie Żyraków na hali sportowej Zespołu Szkół w Żyrakowie. Tego dnia wszyscy wspólnie za przysłowiowy „wrzut do puszki” pomagaliśmy i wspieraliśmy Orkliestrę. Prowadzona była licytacja przedmiotów, bonów i voucherów przekazanych przez Sponsorów i Darczyńców.  „Wielkich Serce Granie” rozpoczęliśmy od powitania przez Wójta Gminy Żyraków Pana Marka Rączki, który obiecał grać do „końca świata i jeden dzień dłużej”.

16 stycznia 2019r. w CKiP w Woli Żyrakowskiej odbył się XXVII Gminny Przegląd Amatorskich Zespołów Teatralnych pn. „Tradycje Bożonarodzeniowe”.

 

Wszystkie inscenizacje dotyczyły historii narodzenia Jezusa, scenariusze zawierały oryginalne pomysły, scenki łączyły przeszłość  z teraźniejszością mając na celu pełniejsze przeżycie i zrozumienie istoty tego doniosłego wydarzenia. Wszystkie szkoły otrzymały dyplomy oraz nagrody za pomysłowość, zgodność z tradycją, dobór kostiumów i rekwizytów oraz poziom artystyczny.

 

Jury w składzie:

Pani Stefania Szuba – Przewodnicząca oraz członkowie komisji:

Pani Aneta Domaradzka oraz

Krzysztof Prokop

po obejrzeniu prezentacji postanowiło przyznać:

Szanowni Państwo,

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości kieruje do Państwa zaproszenie do udziału w pilotażowej edycji nowatorskiego programu Akademia Menadżera Innowacji.

Akademia Menadżera Innowacji  (AMI) to autorski program doradczo-szkoleniowy, skoncentrowany na nabyciu przez firmę i jej menadżerów kluczowych kompetencji niezbędnych do rozwoju i wdrażania innowacji. AMI to szansa na nowoczesność i wzrost rentowności Państwa firmy. Oferujemy pakiet ukierunkowanych działań, których efektem będą m.in. poprawa efektywności pracy oraz wzmacnianie przewagi konkurencyjnej na rynku.

OGŁOSZENIE

o zamiarze udostępnienia kanału technologicznego w pasie drogi gminnej Gminy Żyraków.

 

Zarządzenie nr 1/2019

Wójta Gminy Żyraków

z dnia 10.01.2019 r.

w sprawie przedłużenia terminu zgłaszania kandydatów na Sołtysa w sołectwie Mokre

 

Przypominamy iż do dnia 10-01-2019 r Urząd Gminy w Żyrakowie przyjmuje zgłoszenia kandydatów na Sołtysów oraz kandydatów do Rad Sołeckich. Zgłoszenie należy składać w Urzędzie Gminy w Żyrakowie w godzinach 7.00-14.00. Przypominamy iż zgodnie z kalendarzem wyborczym wybory sołtysów i Rad Sołeckich w sołectwach gminy Żyraków odbędą się w dniu 17 lutego 2018 w godzinach od 8.00 do 16.00.

 Serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców naszej gminy do udziału w XXVII Finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Tego roku Orkiestra zagra pod hasłem "POMAGANIE JEST DZIECINNIE PROSTE”, by zebrać środki na zakup sprzętu dla specjalistycznych szpitali dziecięcych. Spotkamy się w najbliższą niedzielę 13.01.2019 r. w Zespole Szkół w Żyrakowie o godz. 16.00. W programie występy artystyczne, liczne licytacje, smakołyki i atrakcje dla najmłodszych.

Informujemy, że prowadzone są zapisy dzieci do nowo utworzonego żłobka samorządowego w Zawierzbiu (gmina Żyraków). Żłobek przyjmie dzieci bez względu na miejsce ich zamieszkania – aż do wyczerpania limitu miejsc.

Termin otwarcia: 1 lutego b.r.

Opieka w żłobku trwa do 10 godzin dziennie, a jej maksymalny miesięczny koszt nie przekroczy 423 zł (225 zł opłata stała i 9 zł dziennie za śniadanie, 2. śniadanie, obiad i podwieczorek). Wypełnione wnioski o przyjęcie dziecka do żłobka należy składać w Zespole Obsługi Finansowo – Administracyjnej w Żyrakowie (tel. 146822636) albo w Urzędzie Gminy (formularz wniosku można pobrać ze strony Urzędu Gminy Żyraków lub uzyskać w Zespole).

W dniu 08-01-2019 odbyło się pierwsze szkolenie z obsługi komputera w ramach projektu „Podkarpacki e –Senior”. W ciągu niespełna 4 miesięcy na cotygodniowych spotkaniach seniorzy będą mogli się zapoznać z obsługą urządzeń typu laptop, tablet i smartfon oraz poznać zasady bezpiecznego poruszania się w Internecie. W gminie Żyraków grupa uczestników szkoleń liczy 10 osób. Szkolenia dla seniorów są całkowici bezpłatne, odbywają się w Sali Teatralnej Zespołu Szkół w Żyrakowie w każdy wtorek. 

Wójt Gminy Żyraków

przypomina:


Każdy rolnik, który chce odzyskać część pieniędzy wydanych na olej napędowy używany do produkcji rolnej
powinien zbierać faktury VAT

Wójt Gminy Żyraków informuje,

że stawki opłat za odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych w I półroczu 2019 roku na terenie Gminy Żyraków nie ulegną zmianie i będą wynosiły:

Informator

Urząd Gminy w Żyrakowie: tel. 146807121, fax: 146807124, gmina@zyrakow.plwww.zyrakow.pl

GOPS Żyraków: tel. 146807105, 146807104, gopszyrakow@zyrakow.plwww.gopszyrakow.pl

Gminny Zakład Gospodarki Komunalnej w Żyrakowie: tel. 146822638, gzgk_zyrakow@interia.pl

Zespół Obsługi Finansowo Administracyjnej: tel. 146822636, 146822911, 146822921, zofa@zyrakow.pl

Centrum Kultury i Promocji w Żyrakowie tel. 146812819, ckipzyrakow@gmail.comwww.ckip-zyrakow.org

Gminna Biblioteka Publiczna w Żyrakowie: tel. 146822892, bibliotekazyrakow@gmail.com, www.bibliotekazyrakow.pl

Gminny Żłobek w Żyrakowie: tel. 146876317, zlobek@zyrakow.pl, www.zlobekzyrakow.pl

 Gminny Samodzielny Zakład Opieki Zdrowotnej: tel. 146701217