Gościmy

Odwiedza nas 34 gości oraz 0 użytkowników.

Wyszukiwarka

Pogoda dla gminy Żyraków


Związek Gmin Dorzecza Wisłoki zaprasza do udziału w konkursie fotograficznym

Konkurs adresowany jest do uczniów oraz osób dorosłych z terenu 22 Gmin należących do Związku Gmin Dorzecza Wisłoki tj. Miasto Jasło, Biecz, Brzostek, Brzyska, Chorkówka, Czarna, Dębica, Dębowiec, Jasło, Jedlicze, Jodłowa, Kołaczyce, Krempna, Nowy Żmigród, Osiek Jasielski, Pilzno, Sękowa, Skołyszyn, Szerzyny, Tarnowiec, Żyraków, Miasto Dębica.

Termin realizacji konkursu: marzec – grudzień 2019 r.

Podkarpacki Wojewódzki Lekarz Weterynarii informuje o planowanej w dniach 4 – 13 kwietnia 2019 r..  akcji doustnych szczepień lisów wolno żyjących przeciwko wściekliźnie. Prowadzone szczepienie obejmuje w całości teren województwa podkarpackiego i prowadzone będzie przez zrzuty z samolotów szczepionki doustnej (z wyłączeniem terenów zurbanizowanych i akwenów wodnych) oraz wykładanie ręczne (wokół osiedli ludzkich). Wykładana przynęta wydająca specyficzny zapach, zawiera wewnątrz aluminiowo-plastikowy pojemnik z płynną szczepionką, której działanie uodparniające skierowane jest wyłącznie na lisy.

Podkarpacki Wojewódzki Lekarz Weterynarii informuje o planowanej w dniach 4 – 13 kwietnia 2019 r..  akcji doustnych szczepień lisów wolno żyjących przeciwko wściekliźnie. Prowadzone szczepienie obejmuje w całości teren województwa podkarpackiego i prowadzone będzie przez zrzuty z samolotów szczepionki doustnej (z wyłączeniem terenów zurbanizowanych i akwenów wodnych) oraz wykładanie ręczne (wokół osiedli ludzkich). Wykładana przynęta wydająca specyficzny zapach, zawiera wewnątrz aluminiowo-plastikowy pojemnik z płynną szczepionką, której działanie uodparniające skierowane jest wyłącznie na lisy.

 Uprzejmie informujemy, że z dniem 1 marca 2019 r. zostały zmienione godziny pracy 
Urzędu Gminy w Żyrakowie.

Urząd Gminy pracuje w następujących godzinach:
poniedziałek – od 08:00 do 16:00
wtorek - piątek – od 07:00 do 15:00

1. Regulamin Konkursu:

 

W dniu 19 marca 2019 roku w Zespole Szkół Publicznych w Żyrakowie odbyły się gminne eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej (OTWP), w których wzięło udział 36 uczniów z terenu gminy Żyraków. Zgodnie z regulaminem w Turnieju mogli rywalizować zawodnicy w 3 grupach wiekowych:

3 marca w Szkole Podstawowej im. Stefana Żeromskiego w Wiewiórce odbyło się spotkanie autorskie z Panią Władysławą Moskwą – autorką książki opisującej losy walczących za Ojczyznę mieszkańców wsi. Spotkaniu przewodziło hasło a zarazem tytuł książki : „Z Wiewiórki (k/ Dębicy) i nie tylko, przez Alpy i nie tylko, do Wolności 1918r.”

Z okazji Dnia Sołtysa 4 marca 2019 r. w Budynku Wielofunkcyjnym w Korzeniowie odbyło się uroczyste spotkanie wszystkich 13 Sołtysów Gminy Żyraków. Spotkanie było wspaniałą okazją, aby wyrazić uznanie za pracę i godne reprezentowanie mieszkańców, wsłuchiwanie się w ich potrzeby. Była to również okazja - ze względu na rozpoczynającą się nową kadencję - złożenia życzeń wytrwałości i powodzenia we wszystkich inicjatywach i przedsięwzięciach, które Sołtysom złożył najpierw Wójt Pan Marek Rączka, a następnie Pani Maria Bodzioch - Przewodnicząca Rady Gminy Żyraków. Wszyscy Sołtysi otrzymali tzw. "Pakiet Startowy", a Panie i Panowie, którzy po raz pierwszy objęli funkcję społeczną Sołtysa tzw. “Pakiet Startowy Plus”, czyli niezbędne narzędzia do wykonywania podstawowych obowiązków Sołtysa. Obecni byli również: Zastępca Wójta Pan Grzegorz Reguła, Radny Gminy Żyraków Pan Adam Strojek oraz Dyrektor CKiP w Żyrakowie Pani Aneta Domaradzka. O wspaniałą atmosferę i poczęstunek zadbały Panie ze Stowarzyszenia "Nasz Korzeniów", które również wraz z Gminnym Zespołem Artystycznym przygotowały oprawę artystyczną spotkania.

Tatuś, pan Robert Dziurgot i córeczka, Zuzanna Dziurgot stanowili zgrany zespół, uczestnicząc  w kilku konkurencjach  obejmujących m.in. sport, konkurs wiedzy ogólnej dotyczący znanych miejsc w Dębicy i zdobyli II miejsce w Powiatowym Turnieju Rodzinnym  „O Pantofelek Królowej Jadwigi 2019”.  Konkurs odbył się już po raz 12 i skierowany był do 6-latków z przedszkoli oraz klas zerowych szkół powiatu dębickiego. Turniej  „O PANTOFELEK KRÓLOWEJ JADWIGI” to nie tylko dobra zabawa połączona z rywalizacją. Jednym z jego celów jest również pogłębienie  więzi rodzinnych. Wszyscy otrzymali pamiątkowe dyplomy i małe pantofelki królowej Jadwigi. Dla zdobywców I, II, i III miejsca czekały kolejno: złoty, srebrny i złoty bucik jej wysokości.

Rusza międzynarodowy konkurs lotniczy dla uczniów szkół ponadpodstawowych!

Uczestnicy konkursu Learn&Fly, będę mieli za zadanie zbudować prosty latający model samolotu, a następnie wziąć udział w zawodach na najdłuższy lot. W pierwszym, krajowym etapie, do wygrania będą atrakcyjne nagrody i miejsce w zawodach na międzynarodowym szczeblu. W finale konkursu, polska reprezentacja będzie walczyć o główną nagrodę, z zespołami z Portugalii i  Hiszpanii. Pula nagród dla laureatów wynosi prawie 14 tysięcy złotych.

    

Tradycyjnie już podczas Ferii Zimowych w siedzibie Centrum Kultury i Promocji w Woli Żyrakowskiej zorganizowano dla dzieci zajęcia, które odbywały się od poniedziałku do piątku w godzinach 9.30- 12.30. Jak co roku maluchy i młodzież chętnie i licznie uczestniczyli w tych spotkaniach. Uczestnicy zajęć brali udział w zajęciach plastycznych, rytmiczno-tanecznych oraz w wielu grach planszowych, logicznych i zabawach zespołowych. Aby uatrakcyjnić zajęcia zorganizowano wycieczkę do kina KOSMOS w Dębicy na film pt. „Królowa Śniegu: Po drugiej stronie lustra”. Zorganizowano także dla dzieci spotkanie ze strażakami z OSP w Woli Żyrakowskiej, którzy zaprezentowali udzielanie pierwszej pomocy, profesjonalne stroje bojowe strażaków, pokaz systemu bojowego gaśniczego. Odbyła się również wspólna zabawa karnawałowa na zakończenie karnawału.

1 marca 2019r w Starostwie Powiatowym w Dębicy odbył się V Powiatowy Przegląd Kronik Kół Gospodyń Wiejskich Powiatu Dębickiego 2019r. w którym gminę Żyraków reprezentowały Panie z Góry Motycznej, Korzeniowa, Straszęcina, Wiewiórki, Woli Wielkiej i Żyrakowa. Spotkanie było okazją do zaprezentowania prowadzonych przez Koła Gospodyń Wiejskich pięknych Kronik dokumentujących ich wkład oraz zaangażowanie w rozpowszechnianie i podtrzymywanie lokalnych tradycji. W spotkaniu uczestniczyli m.in. samorządowcy i radni ziemi dębickiej, dyrektorzy gminnych centrów kultury oraz przedstawiciele instytucji wspierających działalność rolniczą.

Zespół Szkół nr 2 w Dębicy oraz Zarząd Rejonowy PCK w Dębicy

mają zaszczyt zaprosić Uczniów klas gimnazjalnych oraz uczniów szkół podstawowych z terenu Powiatu Dębickiego do udziału w: VI MISTRZOSTWACH PIERWSZEJ POMOCY O PUCHAR STAROSTY POWIATU DĘBICKIEGO 

które odbędą się w dniu 21. marca 2019 r. na terenie Zespołu Szkół nr 2 w Dębicy, początek zawodów o godz.9.30.

Regulamin:

3 marca 2019 w Straszęcinie odbył się niepowtarzalny koncert Orkiestry Dętej Gminy Żyraków. Okazją do świętowania był zbliżający się Dzień Kobiet.  Nie zabrakło humoru oraz wspaniałej muzyki. O świetny humor zadbali zarówno prowadzący: Halina Pieniążek oraz Paweł Morawczyński, jak i młodzieżowy duet kabaretowy: Gabriel Stec i Ignacy Kamiński. To za ich przyczyną, na wypełnionej sali, co chwilę wybuchały salwy śmiechu. Orkiestra zagrała przeboje światowej i polskiej muzyki rozrywkowej. Publiczność śpiewała wspólnie z orkiestrą. Wszystkie Panie otrzymały kwiaty, które rozdawali Radni Gminy Żyraków,  a po koncercie czekał na wszystkich słodki poczęstunek.

 

Pani Maria Bodzioch - Przewodnicząca Rady Gminy w Żyrakowie, która była nominowana w konkursie: „Człowiek Roku Obserwatora Lokalnego 2018" otrzymała Laur Czytelników Obserwatora Lokalnego 2018 w kategorii polityka i samorząd.

Informator

Urząd Gminy w Żyrakowie: tel. 146807121, fax: 146807124, gmina@zyrakow.plwww.zyrakow.pl

GOPS Żyraków: tel. 146807105, 146807104, gopszyrakow@zyrakow.plwww.gopszyrakow.pl

Gminny Zakład Gospodarki Komunalnej w Żyrakowie: tel. 146822638, gzgk_zyrakow@interia.pl

Zespół Obsługi Finansowo Administracyjnej: tel. 146822636, 146822911, 146822921, zofa@zyrakow.pl

Centrum Kultury i Promocji w Żyrakowie tel. 146812819, ckipzyrakow@gmail.comwww.ckip-zyrakow.org

Gminna Biblioteka Publiczna w Żyrakowie: tel. 146822892, bibliotekazyrakow@gmail.com, www.bibliotekazyrakow.pl

Gminny Żłobek w Żyrakowie: tel. 146876317, zlobek@zyrakow.pl, www.zlobekzyrakow.pl

 Gminny Samodzielny Zakład Opieki Zdrowotnej: tel. 146701217